Zobacz co mamy ważnego do przekazania

Blog

Artykuły

Ból pleców, jak sobie pomóc z bólem?

Masaż relaksacyjny pomaga w stresie

Ból pleców jest na tyle powszechną dolegliwością, że cierpi na nią co drugi Polak. Najczęściej spowodowany jest złymi nawykami oraz siedzącym trybem życia (długotrwałym brakiem aktywności fizycznej).

Ból pleców

Ogromna ilość przyczyn występującego bólu niestety utrudnia szybkie i prawidłowe zdiagnozowanie. Pierwszym i najczęściej przynoszącym ukojenie sposobem na ból pleców jest masaż kręgosłupa, który pozwala choć na chwilę zapomnieć o doskwierającym bólu. Oprócz pracy siedzącej, która jest jedną z głównych przyczyn bólu kręgosłupa, w przypadku kobiet należy również doliczyć noszenie wysokich szpilek. Niestety ten typ obuwia zwiększa ryzyko bólu pleców. Niestety często nie czujemy bólu pleców w początkowej fazie. Z reguły do rozpoznania bólu dochodzi dopiero wtedy, gdy zaczynamy odczuwać jego nasilenie.

Przyczyny bólu pleców

Przebywanie zbyt długo w pozycji stojącej lub siedzącej, głównie w pracy, do tego jazda samochodem oraz korzystanie z windy sprawia, że przybywa Nam nadprogramowych kilogramów. Do tego dochodzą złe nawyki z dzieciństwa chcąc nie chcąc sami doprowadzamy do pogorszenia się stanu naszego kręgosłupa. Pogorszenie się elastyczności, osłabienie mięśni pleców oraz ich nadmierne napięcie prowadzi do przeróżnych dolegliwości bólowych. Sposobem na ich wyeliminowanie jest zmiana nawyków. Regularna gimnastyka, pływanie, a także częste zmiany pozycji mogą być zbawienne dla stanu naszego kręgosłupa i zmniejszyć ból pleców. Przede wszystkim warto skorzystać z serii dobrych masaży, a także z profesjonalnej rehabilitacji, które wpływają bardzo rozluźniająco na mięśnie kręgosłupa.

Ból pleców i karku

Ból pleców może przyjmować różne postaci. Może być przewlekły, uciążliwy, ostry, nagły, promieniujący, rozlewający się czy miejscowy. Ból pleców może mieć różny przebieg, ale najczęściej kryją się za nim problemy z kręgosłupem. Zazwyczaj dotyczy on konkretnego miejsca, które w całym, stresującym życiu zostało najbardziej zaniedbane. Pierwotnie uaktywnia się sporadycznie, w przypadku wykonania jakiegoś nagłego ruchu. Jest to symptom ostrzegawczy, że dzieje się coś niedobrego. Pod żadnym pozorem nie możemy go bagatelizować, ponieważ będzie to miało negatywne skutki w przyszłości. Niestety również w przypadku kręgosłupa czas wpływa na naszą niekorzyść, bowiem kręgosłup zużywa się z wiekiem.

Ból pleców i kręgosłupa

Bez wątpienia, ból kręgosłupa to tego rodzaju schorzenie w którym masaż jest nieodłącznym elementem procesu leczenia. W szczególności narażone na ból pleców są osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej. Praca w biurze to nie jedyny powód problemów z bólem pleców, często spotykamy się z sytuacją w której rodzice noszący swoje pociechy mocno nadwyrężają kręgosłup. Nie tylko rodzice są narażeni, ale także dzieci które dźwigają przeciążone tornistry. Jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę że aby wybrać się na relaksujący masaż nie musimy czekać aż zaczniemy odczuwać doskwierający ból pleców. Masaż to rehabilitacja ale również czas relaksu i odprężenia.

Podsumowując, nie ważne czy cierpimy na ból pleców, czy prowadzimy siedzący tryb życia czy przyczyna potencjalnych problemów z kręgosłupem leży gdzieś indziej, każdy z nas zasługuje na relaks. Profesjonalnie wykonany masaż to rozluźnienie mięśni, odprężenie i świetna odskocznia od stresów na które jesteśmy narażeni każdego dnia.

Ból pleców i kręgosłupa

Napisz do Nas

Artykuły

Masaż relaksacyjny – pozytywne efekty i walka ze stresem

Masaż relaksacyjny pomaga w stresie

Masaż relaksacyjny pomaga zwalczać stres. Społeczeństwo coraz bardziej dojrzale podchodzi do faktu, że masaż relaksacyjny pozytywnie wpływa na walkę ze stresem. W efekcie czego popularność masaży wzrasta. Rozwój mediów i technologi ułatwia nam codzienne życie, jednocześnie nie trudno zauważyć że wraz z rozwojem technologicznym i gospodarczym wzrasta tempo życia. W efekcie jesteśmy coraz bardziej narażeni na stres. Żyjemy w biegu, ciągle nam się gdzieś spieszy, ciągle jesteśmy o krok za daleko od postawionych celów, przez co negatywnie odbija się to na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny we Wrocławiu

Nie jest nowością, że przede wszystkim ludzie, którzy prowadzą siedzący tryb życia (zazwyczaj mają siedzącą pracę) zmagają się z uciążliwymi bólami kręgosłupa. Ukojeniem dla nich jest masaż relaksacyjny. Polega on przede wszystkim na uspokojeniu ciała i wprowadzeniu go w stan relaksu. To doskonała i mało inwazyjna metoda, stosowana w celu redukcji napięcia mięśniowo- nerwowego, relaksuje umysł i redukuje do minimalnego poziomu. Masaż relaksacyjny Wrocław pomaga w odzyskaniu uczucia pełnego odprężenia. Polecany jest osobom, które potrzebują odpoczynku fizycznego, np. po długotrwałym wysiłku sportowym jak również dla tych, którzy potrzebują totalnego zresetowania tzw. „szarych komórek”, np. po ciężkim dniu pracy. Masaż należy do tych przyjemności, na które możemy pozwolić sobie dostatecznie często. Przeprowadzany jest w cichej, spokojnej atmosferze pozwalającej na maksymalne oderwanie od rzeczywistości.

Masaż relaksacyjny – dobroczynne skutki

Masaż pozwala na całkowite rozluźnienie i odpoczynek od trudów dnia codziennego. Ponadto, oprócz relaksu, masaż pozytywnie wpływa na funkcje zdrowotne naszego organizmu. Ułatwia niwelowanie dolegliwości bólowych związanych chociażby z kontuzjami, poprawia metabolizm – co przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej, poprawia ukrwienie ciała oraz pomaga usunąć toksyny z organizmu, które odpowiadają za złe samopoczucie. Masaż relaksacyjny Wrocław postawi na nogi każdego, kto potrzebuje opieki profesjonalisty. Zatem, jeśli cierpisz na bezsenność, walczysz z nieustannym zmęczeniem i poczuciem braku energii oraz miewasz bardzo dużo stresujących sytuacji koniecznie musisz skorzystać z oferty masażu relaksacyjnego. Każdy odpowiednio przeprowadzony zabieg masażu relaksacyjnego pozwala zrelaksować się, naładować baterie na najbliższy czas, a także przywróci harmonię i wewnętrzny spokój.

Masaż relaksacyjny Wrocław

Masaż relaksacyjny – oferta na rynku

Oferta masaży relaksacyjnych na rynku jest ogromna. Aby jednak wśród tych wszystkich propozycji wybrać tę najlepszą i najkorzystniejszą nie musisz daleko szukać. Masaż relaksacyjny Wrocław poprawi Twoje samopoczucie i zwiększy siły witalne. Szeroki wybór profesjonalistów sprawi, że będziesz mógł wybrać tego, który najlepiej będzie spełniał Twoje oczekiwania. Gwarantujemy indywidualne i profesjonalne podejście do każdego klienta. Satysfakcja z masażu relaksacyjnego zawsze jest najlepszą wizytówką firmy. Masaż relaksacyjny Wrocław z pewności ukoi Twoje nerwy i wprowadzi harmonię między ciało i dusze oraz zapewni stuprocentową regenerację organizmu. Podsumowując, masaż to przede wszystkim wygoda i dbałość o zdrowie zgodnie z popularną zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch”!

Masaż relaksacyjny - stres

Napisz do Nas

Artykuły

Częste bóle głowy, migrena. Czy można się z tego…

Częste bóle głowy i migrena

Częste bóle głowy nie pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie. Każdy z nas doświadczył w ciągu swojego życia przynajmniej raz uciążliwego bólu głowy. Częste bóle głowy nie pozwalają spokojnie pracować. Czy jesteś w grupie osób zmagających się z tą przypadłością? Bierzesz kolejną tabletkę przeciwbólową, a ból powraca z taka samą lub wzmożoną siłą, powodując rozdrażnienie, brak snu, brak apetytu, pogorszenie efektywności pracy oraz relacji z najbliższymi?

Częste bóle głowy

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie jesteś sam. Częste bóle głowy to najczęściej występujące zaburzenie funkcjonowania układu nerwowego jak również najpowszechniejsza przyczyna konsultacji neurologicznych. Oznacza to, że aż 92% osób cierpi na bóle głowy a 90% osób doświadcza ich jeszcze przed skończeniem 40 roku życia.

Skąd się biorą częste bóle głowy?

Zastanówmy się przez chwilę skąd bierze się Twoja dolegliwość. Może zamiast chodzić do lekarza po kolejne recepty wystarczy przeanalizować co w Twoim organizmie próbuje dać o sobie znać poprzez głowę?
Najprostszy trop zmierzający w kierunku rozwiązania zagadki to Twój tryb życia.

  1. Zastanów się jak często ostatnio znajdowałeś się w sytuacjach stresowych i jak to na Ciebie wpływało?
  2. Czy dostarczasz swojemu organizmowi dostateczną ilość snu, a może cierpisz na bezsenność lub siedzisz do późna w nocy a rano masz problemy ze wstaniem?
  3. Chciałbyś utrzymać formę, ale przesadzasz z wysiłkami fizycznymi w celu szybkiego przybrania masy mięśniowej?
  4. W jakim środowisku pracujesz i odpoczywasz. Ciągły hałas, mocne światło, zbyt silne zapachy, które stały się codziennością?
  5. Czy odpowiednio się odżywiasz? Wiesz, że w niektórych produktach znajdują się takie substancje jak aminy biogenne, które oddziałują na naczynia krwionośne mózgu powodując ich zwężanie lub rozszerzanie a co za tym idzie w nadmiernej ilości bóle głowy? Przyjrzyj się więc swojej diecie i sprawdź ile ostatnio było w niej przede wszystkim produktów wolno dojrzewających jak sery, kiszonki, kabanosy, piwo, wino, mleko, jogurty. One właśnie zawierają aminy biogenne.

Poza trybem życia warto kompleksowo zbadać swój organizm. Częsty ból głowy bardzo często wcale nie zaczyna się w głowie! Zwróć uwagę na dolegliwości ze strony innych narządów. Ból głowy to jedynie reakcja odruchowa na bodźce z obwodu ciała. Być może trzeba zadbać o układ trawienny lub o wątrobę?

Częste bóle głowy, są ściśle powiązane np. z bólem szyi

Nie bez znaczenia jest oczywiście Twój kręgosłup i mięśnie przykręgosłupowe. Cierpisz na bóle szyi, a sytuacje stresowe powodują odruchowe napięcie mięśni karku? I tutaj właśnie zaczynają się Twoje bóle głowy. Włókna mięśni podpotylicznych przyczepiają się w większości do opony twardej mózgu, więc ich napięcie będzie powodowało silne bóle głowy. A może odczuwasz ból na odcinku kręgosłupa położonym jeszcze niżej? To także wpływa poprzez połączenia w Twoim organizmie na układ nerwowy. Wszystko ma znaczenie, a organizm funkcjonuje jako całość, więc napięcia w jednej części będą przenoszone na kolejne.

Częste bóle głowy - ból głowy

Najczęstsze bóle głowy to tak zwane napięciowe bóle głowy, których przyczyną jest połączenie wielu czynników, zarówno biologicznych, fizjologicznych i społecznych. Taki ból jest zlokalizowany w okolicy czoła lub z ból głowy z tyłu i ma charakter ściskający lub pulsujący.

Terapia migren daje Ci możliwość zwalczenia napięciowego bólu głowy oraz rozluźnienia mięśniowo-powięziowego na wszystkich poziomach kręgosłupa.

Pamiętaj, że środki przeciwbólowe dają efekt błędnego koła. Bierzesz tabletkę, która blokuje ból głowy, ale blokuje również zdolności regeneracyjne wątroby, a co za tym idzie źle funkcjonująca wątroba da o sobie znać w postaci bólu głowy, więc bierzesz następną tabletkę…

Częste bóle głowy - migrena

Kompleksowa terapia migren ma za zadanie zminimalizowanie potrzeby farmakoterapii oraz uświadomienie różnorodności przyczyn częstego bólu głowy z którymi można pracować, często samodzielnie.
Czasami wystarczy rozluźniający trening oddechowy, walka z punktami spustowymi w obrębie Twojego organizmu poprzez masaż czy praca na mięśniach podpotylicznych.

Przekonaj się sam jakie to proste.
Do zobaczenia ☺

Napisz do Nas

Artykuły

Masaż w sukience, czyli jak kobiety potrafią profesjonalnie masować?

Dobry masażysta czy dobra Masażystka? Kto jest lepszy?

Dobry masażysta, czy na pewno jest lepszy od kobiety – masażystki? Wiele opinii jakie istnieją w internecie oraz u osób zainteresowanych masażem są błędne. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że wydaje nam się, że masażyści są lepsi od kobiet? Jaki jest sekret dobrego masażu? Czy moja masażystka jest lepsza? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej w krótkich i wyczerpujących podpunktach.

Dobry masażysta

Dobry masażysta powinien zrobić “mocny masaż”?

Czy kobieta masuje lepiej czy gorzej niż mężczyzna? To pytanie jest bardzo ciekawe i dość często zdarza nam się je od Was usłyszeć, tak więc już rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Pozwól, że na początek odwołam się do 10 faktów na temat masażu, gdzie pisaliśmy o tym, że mocny masaż wcale nie musi oznaczać, że będzie on miał lepszy efekt. Liczy się tutaj przede wszystkim systematyczność i precyzja wykonania oraz wiedza terapeuty o tym, mówiąc kolokwialnie, gdzie i jak ucisnąć.

Sekret dobrego masażysty

Po drugie pamiętajcie, że doświadczony i profesjonalny “dobry masażysta” albo masażystka używa siły swoich mięśni tylko w niewielkim stopniu. Sekret tkwi w odpowiednio dobranej technice, dostosowaniu jej do danej osoby, balansowaniu ciężarem ciała oraz jego środkiem ciężkości, a także wyprowadzaniu całej siły użytej do wykonania masażu z nóg i dolnej części ciała, a nie tylko i wyłącznie przy pomocą rąk.

Dobry masażysta - mit

Udało nam się obalić mit o dobrym masażyście

Dobra masażystka, czy dobry masażysta to przede wszystkim osoba doświadczona i nastawiona na potrzeby pacjenta. Chcemy wprost powiedzieć, że ze stereotypami trzeba być ostrożnym. Bo jak widać, profesjonalizm i doświadczenie, plus odpowiednia technika… To wszystko w połączeniu sprawia, że nawet drobno zbudowana kobieta jest w stanie wykonać efektywny masaż, który dotrze do tkanek głębiej położonych i wywoła zamierzony efekt, a co więcej może się zdarzyć, że wykona go lepiej niż dobrze zbudowany i umięśniony mężczyzna. Samą siłą można zrobić drugiej osobie krzywdę, natomiast efekt końcowy masażu nie zależy ani od niej ani tym bardziej od płci czy wieku terapeuty. A jakie Wy macie przemyślenia na temat masażu? Napiszcie do Nas, z chęcią odpowiemy.

Napisz do Nas

 

Artykuły

10 Faktów na temat masażu, których nie znałeś!

10 Faktów na temat masażu, których nie znałeś!

Lubimy przedstawiać Wam samą prawdę o masażu. Wieloletnie doświadczenie nauczyło Nas, że sprawy dla Nas oczywiste nie zawsze są oczywiste dla Was. Stworzyliśmy dekalog faktów na temat masażu, dzięki któremu nie tylko rozwiejesz wiele wątpliwości, ale także nauczysz się lepiej korzystać z masażu. To 10 krótkich i wyczerpujących punktów, które każdy kto interesuje się masażem i korzysta z ich dobrodziejstwa, powinien przynajmniej raz przeczytać.

10 faktów na temat masażu, profesjonalny masaż Wrocław z dojazdem do klienta, masaż relaksacyjny

1. Daj się dotknąć!

Dotyk jest niezastąpionym zmysłem naszego ciała. Potrzeba masażu jest związana z naturalną potrzebą dotyku mającą odniesienie do silnej więzi rodzicielskiej tworzonej w pierwszych dniach życia. Według badań psychologicznych noworodki stymulowane masażem Shantala rozwijają się lepiej i szybciej.

2. Sen + masaż najlepszym połączeniem!

W czasie snu nasze mięśnie są najbardziej rozluźnione, co wspomaga działanie masażu, który dociera do wszystkich tkanek w organizmie. Wiadomo też, że podczas snu nasz organizm szybciej się regeneruje, co w połączeniu z masażem daje prawdziwe efekty.

3. Burczenie w brzuchu to dobry objaw?

Masaż oddziałuje na układ przywspółczulny naszego organizmu – przyspiesza działanie układu trawiennego, przemianę materii, powoduje senność i pozwala nam wypocząć. Masaż pobudza apetyt i sprawia, że masz ochotę zjeść coś dobrego, to normalne. Twój apetyt motywuje nas do działania

4. Złe samopoczucie? -„niezłe” działanie!

Po pierwszych masażach może wystąpić złe samopoczucie bóle głowy lub zwiększone dolegliwości ze strony kręgosłupa. Jest to związane z oczyszczaniem się organizmu, regeneracją, pobudzeniem bolesnych miejsc i przyspieszonymi procesami wewnętrznymi w organizmie.

5. Tylko jeden masaż = tylko jednorazowy efekt.

Po jednym masażu dolegliwości nie ustępują, bądź ustępują na krótko. Zalecana jest seria 10 masaży, po których następuje tygodniowa przerwa związana ze zjawiskiem adaptacji (habituacji) organizmu do bodźców działających na receptory czucia i dotyku w organizmie.

6. Dokucza Ci staw kolanowy lub łokciowy? Potrzebujesz masażu grzbietu!

W naszym organizmie wszystkie struktury są ze sobą połączone na zasadzie tensegracji, czyli wzajemnych oddziaływań, tak więc masaż w obrębie jednej części ciała wpływa na drugą, według określonych reguł.

7. Niesamowite, że Moje ciało potrzebuje półtorej godziny masażu!

Jeśli otrzymujesz masaż całościowy w krótszym czasie, jest to masaż niedokładny i nieefektywny, więc zastanów się nad dobrą inwestycją w Twoje zdrowie.

8. Cisza = profesjonalizm.

Profesjonalny terapeuta skupia się na wykonaniu masażu dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta, nie absorbując go ciągłą rozmową i opowiadaniem. To czas dla Ciebie na relaks i wyciszenie.

9. Czy znasz słodki sposób na odmłodzenie?

Miód poza wieloma witaminami i minerałami zawiera katecholaminę-substancję opóźniającą starzenie się komórek, a co za tym idzie masaż miodem jest masażem odmładzającym.

10. Mocniej nie znaczy lepiej!

Wiele osób uważa, że im mocniejszy masaż tym lepszy efekt. Najważniejsza jest jednak systematyczność masaży i doświadczenie masażysty – tak więc lepsza jest seria 10 masaży z siłą dostosowaną do pacjenta niż jeden masaż, po którym ból odczuwasz Ty i Twój terapeuta 😉 Pamiętaj ból nie daje gwarancji na skuteczny masaż.

 

Polecamy nasze masaże we Wrocławiu, także z dojazdem do klienta

Wystarczy, że zapiszesz się poprzez formularz, lub wyślesz maila. Jeśli wolisz zadzwoń!

Na stronie znajdziesz informację o masażach jakie uważamy za dobre, wiele przydatnych informacji oraz dużo pozytywnej energii!

Napisz do Nas

Artykuły

Profesjonalne masaże Wrocław z dojazdem

Kim jesteśmy? Właśnie teraz gwarantujemy profesjonalny masaż z dojazdem – Wrocław i okolice

Cześć! Cieszymy się, że tu jesteś, witamy Cię serdecznie na stronie prezentującej zdrowotne masaże mobilne we Wrocławiu.

 

Profesjonalny Masaż

Przede wszystkim jesteśmy dwójką pozytywnych ludzi otwartych na drugiego człowieka, chcielibyśmy dzielić się z Wami dobrem, uśmiechem i przekazać Wam część naszej energii jaką mamy w sobie i swoich rękach za pomocą masażu – także z masażu z dojazdem do klienta. Dzięki doświadczeniu i poważnym podejściu do każdego klienta nie tylko atmosfera jest niepowtarzalna, ale każde spotkanie. Już od pierwszego masażu dowiesz się jakie ćwiczenia wykonywać, na co zwracać uwagę, oraz przekażemy Ci wiedzę czego warto unikać. Przekażemy Ci kilka ciekawostek, których nie usłyszysz nigdzie indziej! Dzięki wielu skończonym kursom oraz doświadczeniu czerpanym ze studiów, śmiało możemy mówić, żę wykonujemy profesjonalny masaż z dojazdem do klienta na terenie Wrocławia oraz okolic. Czy wiesz, że masaż raz w tygodniu poprawia samopoczucie, i sprawia, że jesteś wydajniejszy w pracy?

Zadzwoń teraz

Proponujemy masaż z dojazdem, ale co jeszcze możesz się o nas dowiedzieć?

Jesteśmy dyplomowanymi masażystami posiadającymi wiedzę z zakresu fizjoterapii i fizjologii człowieka. Za pomocą masażu pomagamy w uśmierzeniu dolegliwości bólowych, zmniejszeniu dolegliwości pourazowych, a także w zmniejszeniu napięcia mięśniowego spowodowanego stresem. Dodatkowo wykonujemy masaże relaksacyjne, które pomagają odpocząć po całym dniu pracy lub szkoły, jak również stanowią wspaniały sposób na prezent, który sprawi bliskiej osobie przyjemność. Proponujemy masaż z dojazdem do Twojego domu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące masażu lub chciałabyś/chciałbyś zarezerwować termin zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie wątpliwości i postaramy się dopasować najlepszy rodzaj terapii i masażu indywidualnie do Twoich potrzeb. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, staramy się na bieżąco odpowiadać na wiadomości i telefony lub oddzwaniamy najszybciej jak to możliwe. Czekamy na Ciebie 🙂

 

Zamów masaż z dojazdem do klienta już teraz