Skip to content Skip to footer
4.8/5 - (18 głosów)

Masaż ten wymyślili Indianie. Okładali oni ciało bazaltowymi kamieniami pochodzącymi z kanionu. My również podczas masażu używamy kamieni bazaltowych, które mają specjalny współczynnik magazynowania energii i pochodzą z obszarów dużej aktywności wulkanicznej. Nie rozgrzewamy ich jednak na ognisku, a w specjalnej maszynie przeznaczonej do tego rodzaju kamieni.

Mimo, że jest to tak zwany masaż gorącymi kamieniami nie musicie się obawiać. Każdorazowo temperaturę kamieni dostosowujemy do indywidualnych odczuć. Zabieg zaczynamy od masażu manualnego, przyzwyczajając ciało do dotyku i rozprowadzając oliwkę. Dopiero po takim przygotowaniu organizmu przechodzimy do masażu i układania kamieni. Potem już w prawidłowej sekwencji po wykonaniu odpowiednich ruchów masażu umieszczamy je na poszczególnych miejscach na ciele. Gdy kamienie stają się zbyt zimne wymieniamy je na te, które mają odpowiednią temperaturę.

Ciepłe kamienie w połączeniu z ciałem oddają swoją energię, przywracając równowagę w organizmie. Masaż gorącymi kamieniami to coś więcej niż tylko relaks ! To również:

Termoterapia – głębokie rozgrzanie organizmu powoduje rozluźnienie mięśni.
Drenaż – ciepło które przekazują kamienie pobudza krążenie krwi. Przyspiesza to przemianę materii i wydalanie jej zbędnych produktów.
Akupresura – nacisk jaki dają kamienie pozwala na jeszcze większe rozluźnienie i odprężenie.
Aromaterapia- olejki używane do masażu wytwarzają zapach który działa kojąco oraz odżywczo na skórę.

Masaż gorącymi kamieniami dzięki połączeniu z odpowiednio dobranymi technikami masaży manualnego daje znakomite efekty. Jest to również doskonałe uzupełnienie kompleksowej fizjoterapii.

Polecamy go wszystkim a w szczególności przy:

nadmiernym stresie
wzmożonym napięciu mięśniowym
bólach kręgosłupa
przeciążeniach
wysiłku fizycznym
urazach
chorobach układu krążenia
problemach z przemianą materii
zaparciach

Ponadto masaż gorącymi kamieniami poprawia odżywienie skóry oraz zwiększa jej elastyczność. Pozwala na pełen relaks i odprężenie.

Masaż gorącymi kamieniami idealnie sprawdzi się w chłodniejsze dni! Jest wtedy bardzo przyjemny, a nasze ciało lepiej zareaguje na wpływ gorąch kamieni.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!