Skip to content Skip to footer

 

Ciąża jest to okres pełen zmian w życiu oraz organizmie kobiety. Niestety bardzo często ten piękny czas przyczynia się również do występowania lub nasilenia dolegliwości bólowych. Co więcej, bardzo często pojawiają się objawy bólowe i napięciowe pochodzenia mięśniowego. Dotyczą najczęściej odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ale nie tylko. Ból obejmować może również odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa ale też nogi czy ręce. Regularne wykonywanie masażu podczas ciąży może zapobiegać powstawaniu dolegliwości bólowych, a także łagodzić te, z którymi już się borykałyście.

Masaż w ciąży wykonujemy w leżeniu na boku, bądź w pozycji siedzącej z głową opartą o stół do masażu. W pozycji leżącej zalecamy położenie się na lewym boku. Taka pozycja zapobiega uciskowi na żyłę główną dolną oraz sprzyja lepszemu zrelaksowaniu się. W pozycji leżenia na boku wykonujemy masaż pleców, rąk oraz nóg. Gdy istnieją przeciwwskazania do przyjmowania takiego ułożenia lub jest ono niekomfortowe możemy przeprowadzić masaż w pozycji siedzącej.

Masaż dla kobiet w ciąży wykonywany jest przez wykwalifikowane fizjoterapeutki, które podchodzą do każdej z Was w indywidualny sposób. Techniki jakie używamy to delikatne: głaskanie, rozcieranie i rolowanie. Rezygnujemy natomiast z silnego rozcierania, ugniatania czy oklepywania. Wszystko po to aby każda z Was mogła poczuć ulgę i odprężyć się chociaż przez chwilę. Masaż może przynieść wiele dobrego dla przyszłej mamy. Wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz mięśni przykręgosłupowych. Pozwala na zmniejszenie obrzęków oraz napięć powstających na rękach i nogach. Ponadto działa odprężająco i poprawia nastrój.

Istnieje parę przeciwwskazań do wykonywania masażu w ciąży. Należą do nich:

pierwszy trymestr ciąży
choroby układu sercowo-naczyniowego
wady rozwojowe płodu
cukrzyca
krwawienia
wymioty, gorączka
zapalenie trzustki
choroby nerek
gestoza
rzucawka
białaczka i chłoniaki
niedokrwistość
skręt macicy

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Już teraz możesz zarezerwować masaż w Gabinecie przez Moment.pl

Zamów Masaż - Wrocław i Gabinet w Kamieńcu Wrocławskim

Jeśli wolisz tradycyjnie się z nami skontaktow​​​​ać kliknij w przycisk poniżej

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!