Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masaż świecą – relaks, odprężenie i odżywienie dla Twojej skóry

masaż świecą

Masaż świecą to idealny masaż dla zestresowanych i zabieganych. To również świetny masaż dla par na romantyczny wieczór czy dla kogoś kto marzy po prostu o relaksie i lubi poczuć się zaopiekowany. Świeca stwarza relaksacyjną, ciepłą, intymną i odprężającą atmosferę. Dlatego masaż gorącą świecą jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka czegoś wyjątkowego, czegoś więcej niż masaż olejkiem. Masaż woskiem pochodzącym ze świecy to najlepszy sposób na odprężenie i relaks.

Jak przebiega masaż świecą?

Masaż gorącą świecą możemy wykonać na całym ciele lub na poszczególnych częściach. Przed przystąpieniem do masażu, fizjoterapeuta lub masażysta rozpala świece. Jeszcze zanim pojawicie się w gabinecie, roznosi się w nim zapach ze świecy dlatego już na wejściu, możecie poczuć odprężenie i relaks. Masaż wykonywany jest specjalną świecą. Musi to być świeca kupiona w specjalistycznym sklepie. Jest to świeca tylko i wyłącznie z naturalnych składników. Nie ma w jej składzie parafiny, produktów ropopochodnych, a także chemicznych barwników czy aromatów. Wosk ze świecy masażysta wylewa na swoje ręce, a następnie wsmarowuje je w Wasze ciało. Wosk nie jest gorący, a przyjemnie ciepły, dzięki czemu Wasza skóra się nagrzewa i jeszcze bardziej relaksuje. Ponadto wosk nie zasycha na skórze. Tworzy on na skórze aksamitną powłokę. Wchłania się do skóry razem z dobroczynnymi składnikami. Fizjoterapeuta stosuje różnego rodzaju techniki masażu relaksacyjnego, uciski. Wszystko zależy od tego czy chcecie masaż mocniejszy czy bardziej delikatny.

masaż świecą aromatyczną

Jak zrobić masaż świecą krok po kroku?

Na szczęście odpowiedź na pytanie jak wykonać masaż świecą jest bardzo prosta. Najpierw musicie dowiedzieć się gdzie kupić świece naturalne. Jeśli już zaopatrzyliście się w taką świecę upewnijcie się, że wiecie jak używać świec do masażu.

Świeca rozpuszcza się od 10 do 15 minut. Nie musicie jednak czekać całego tego czasu, aby rozpocząć masaż. Wystarczy, aby świeca rozpuściła się na tyle, żebyście mogli wylać odpowiednią ilość wosku. Nie gasimy świecy podczas masażu, chyba, że nie będziemy jej już więcej używać. Jeśli zgasilibyśmy świece olejek zastygł by z powrotem. Gdy nie ma w pobliżu zapałek, mogłoby być to kłopotliwe. Ponadto olejek potrzebuje czasu, żeby się rozpuścić, więc musielibyśmy czekać. Najlepiej więc rozpalić świecę chwilę przed masażem. Dzięki temu uwolni się jej zapach i będzie witał klienta od wejścia. Podczas masażu nie wylewamy olejków bezpośrednio na ciało. Najlepiej wylać je najpierw na rękę, a potem dopiero wmasować w ciało. Dzięki temu możemy mieć pewność, że temperatura olejków jest prawidłowa i nie poparzymy klienta. Masaż świecą to masaż relaksacyjny. Używamy ruchów głaskania, rozcierania, wszystkich które dadzą rozluźnienie i relaks. Po zakończonym masażu klient nie musi brać prysznicu. Olejki ze świecy powinny wchłonąć się do końca w skórę i dostarczyć jej wiele dobroczynnych składników.

Masaż świecą aromatyczną

Masaż świecą aromatyczną to zabieg, dzięki któremu Twoja skóra zyska blasku. Stanie się idealnie gładka, aksamitna. Ciało będzie nawilżone i sprężyste. Taki masaż, dzięki właściwością świecy pozwala zmniejszać cellulit. Podczas masażu uwalniamy do skóry, zawarte w olejkach antyoksydanty, które działają odmładzająco. Skutecznie zwalczają wolne rodniki i zapobiegają starzeniu się skóry.

relaksacyjne masaże świecą

Ciepło i relaks

Świece do masażu to idealne narzędzie do odprężenia i relaksu. Dzięki temu, że wosk ze świecy jest podgrzany wprawia nasze ciała i umysły w wyjątkowy nastrój. Mięśnie pod wpływem ciepła i masażu rozluźniają się, napięcie, stres i troski znikają. Czujesz się odprężony, zmęczenie znika. Masaż świecami to pomysł na wyjątkowy wypoczynek, który może trwać od 60 do 90 minut. To czas dla Ciebie i Twojego ciała. Twoja skóra staje się jedwabiście gładka, a Ty przestajesz myśleć o zmartwieniach i oddajesz się w ręce doświadczonych masażystów lub fizjoterapeutów.

Jakie jeszcze efekty przynosi masaż gorącą świecą?

Masaż świecą to tak jak już wcześniej wspominałam długotrwałe nawilżenie skóry i zabezpieczenie jej przed wysuszaniem. Dzięki temu, staje się ona odżywiona, miękka i delikatna.Działanie masażu świecą to również redukcja wolnych rodników. Wasze ciała pozostają młode na dłużej dzięki efektowi anty-aging. Jeśli zmagasz się z cellulitem to świeca powinna przyspieszyć proces jego likwidacji. Po masażu poprawia się Twój metabolizm, tkanki są lepiej odżywione. Znika zmęczenie i stres. Czujesz się odprężony, twoje samopoczucie jest o wiele lepsze. To wszystko dzięki temu, że mogliście na chwile oddać się w czyjeś ręce i nie martwić wszystkimi rzeczami dookoła. Po masażu przy użyciu świec macie więcej energii i siły do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!