Skip to content Skip to footer

Zastanawiasz się jakie są wskazania do masażu?

Wskazania do masażu to inaczej mówiąc powody dla, których warto wybrać się do profesjonalnego masażysty lub masażystki. Czy zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ miałby masaż na Wasze mniejsze lub większe przypadłości? Wiele osób myśli zapewne, że jest to jedynie zabieg fizjoterapeutyczny zalecony przez lekarza, będący częścią planu rehabilitacyjnego dla osób z poważnymi dolegliwościami kręgosłupa. Nic bardziej mylnego! Masaż powinien się kojarzyć z wachlarzem różnorodnych zastosowań nie tylko dla ciała ale również dla umysłu.

Wskazania do masażu

Wskazania do masażu – lista 10 najważniejszych

 1. Masaż jest oczywiście wskazany przy dolegliwościach bólowych ze strony kręgosłupa oraz całego układu kostno-stawowego i mięśniowego, ale po co czekać na ból jeśli można mu zapobiec masażem? Odpowiednio wykonany zabieg wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu dotlenia mięśnie zwiększa ich ukrwienie dzięki czemu czujemy się lepiej, mamy wrażenie lekkości oraz nabieramy chęci do aktywności fizycznej. Osoby które regularnie korzystają z masaży rzadziej doświadczają dolegliwości bólowych. Jeśli czujesz się „ociężały” i chciałbyś poczuć się lepiej masaż jest właśnie dla Ciebie!

 2. Masaż jest wskazaniem dla osób zmęczonych, przepracowanych, osłabionych i żyjących w ciągłym stresie. Stres powoduje napięcie mięśni, napięcie mięśni ból a ból dodatkowy stres. Masaż pomoże przerwać te dolegliwości, a jego ogromne działanie relaksacyjne sprawia że od pierwszych chwil czujemy się odprężeni. Masaż wzmaga produkcję endorfin, które poza tym że są hormonem szczęścia to dodatkowo wykazują działanie przeciwbólowe.

 3. Masaż jest również wskazany dla osób mających problemy z układem pokarmowym, z przemianą materii, a co za tym idzie otyłością i nadwagą. Jest to zabieg wspomagający przemianę materii, dzięki oddziaływaniu na komórki narządów wewnętrznych, ich odpowiedniemu dotlenieniu i stymulowaniu do działania.

 4. Przeciążyłeś się? Dźwigałeś coś ciężkiego i teraz bolą Cię mięśnie i stawy? To jak najbardziej wskazanie do masażu!

 5. Jesteś przed lub po intensywnym treningu? Masaż to doskonałe uzupełnienie rozgrzewki i działa mobilizująco, a także regenerująco dla mięśni po wysiłku fizycznym.

 6. Masaż jest bardzo wskazany do osób które długo przebywały w unieruchomieniu. Mowa tu zarówno o osobach po poważnych operacjach lub wypadkach, które długo przebywały w szpitalu, ale również o stanach po np. grypie, kiedy musieliśmy spędzić dwa tygodnie w łóżku. Masaż pomaga wrócić do pełnej sprawności, zwiększyć siłę mięśni, dokrwić je zmobilizować jak również przeciwdziała ograniczeniom ruchomości w stawach.

 7. Jeśli miałeś złamaną zwichniętą lub stłuczoną rękę albo nogę, to niewątpliwie masaż jest tym czego potrzebujesz. Pozwoli wzmocnić osłabioną kończynę i powrócić do pełnej sprawności.

 8. Wady postawy najczęściej wiążą się z bólem, w takich przypadkach również istnieje wskazanie do masażu.

 9. Masz bliznę po wypadku lub operacji, która powoduje dyskomfort? Oto Twoje wskazanie! Masaż = mobilizacja blizn.

 10. Reumatyzm i zwyrodnienia szczególnie u osób starszych powodują nieprzyjemne dolegliwości, a masaż pomaga sobie z nimi radzić.

Jeśli nie ma przeciwskazań to masaż jest wskazany! 😉 Pamiętajcie że musi być jednak prawidłowo i profesjonalnie wykonany, aby nie zaszkodził.

odbierz darmowy ebook

  Subscribe to the updates!