Skip to content Skip to footer
5/5 - (26 głosów)

Historia baniek chińskich sięga aż starożytnej Mezopotamii. W celach leczniczych używane były one już 3300 lat przed naszą erą. Dziś przeżywają swoje odrodzenie jako świetny sposób walki z bólem i niedoskonałościami. Masaż bańką chińską jest jedną z coraz częściej wybieranych terapii. Bańki stosowane są przez fizjoterapeutów nie tylko w walce z cellulitem, rozstępami czy problemami kosmetycznymi ale również jako terapia przy dolegliwościach bólowych czy urazach. Bańki używa się również w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego. Masaż głęboko i intensywnie stymuluje nasze tkanki. Pobudzone jest krążenie, oraz usprawniony przepływ limfy. Nasz skóra staje się lepiej odżywiona i elastyczna. Ponadto masaż bańką chińską pośrednio wpływa korzystnie oddziałuje na narządy wewnętrzne.

Masaż bańką chińską wykonujemy bańką wykonaną z gumy. Jej wielkość dostosowujemy do partii ciała oraz liczby zabiegów już przebytych. Przy pierwszym kontakcie z bańką użyjemy tej mniejszej, aby Wasz organizm mógł się przyzwyczaić do jej działania. Przed przyssaniem bańki przygotowujemy daną partię ciała poprzez rozsmarowanie oliwki. Używamy do tego ruchów głaskania oraz rozcierania. Następnie ruchami dostosowanymi do partii ciała i efektów jakie chcemy uzyskać masujemy ciało. W swojej pracy używamy ruchów prostolinijnych, spiralnych, zygzakowatych oraz skośnych. Po zakończonym masażu odsysamy bańkę i masujemy daną partię ciała jeszcze 5-10 minut. Masaż bańką chińską powinien trwać 20-30 minut.Dla uzyskania efektów zalecamy zastosowanie serii 10 zabiegów w odstępach czasowych co 2-3 dni.

Ważne !

Pamiętajmy jednak, że masaż bańką chińska należy wspierać dla uzyskania pożądanych efektów. Jeśli zaprzyjaźnisz się z aktywnością fizyczną, zdrowym odżywianiem czy butelką wody terapia powinna przynieść długoterminowy rezultat.

Przeciwwskazania:

gorączka
nowotwory
padaczka
stwardnienie rozsiane – okres rzutu choroby
stany zapalne żył, żylaki
zmiany troficzne skóry
wady i choroby serca
nieleczone nadciśnienie tętnicze
ciąża

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!