Skip to content Skip to footer

Jeśli jesteście zainteresowani masażem dla dzieci, chcecie nauczyć się masować Waszą pociechę, a może Wasze dziecko ma smykałkę do sportu i chcecie zapobiegać kontuzjom jakie mogą mu się przytrafić? Jeśli tak to zapraszamy do nas na masaże dla dzieci!

masaż dla dzieci

Masaż Shantala znany i pomocny

W naszym gabinecie oraz z dojazdem (na terenie Wrocławia i okolic) wykonujemy masaże dla niemowlaków. Wszystko dzieje się w obecności rodziców. Pokazujemy Wam jak masować i Wy sami z naszym instruktażem krok po kroku przechodzicie przez wszystkie sekwencje masażu. Masaż Shantala to rewelacyjny sposób (udowodnione naukowo) na pogłębienie Waszej więzi z dzieckiem. Ale nie tylko! Masaż Shantala dla dzieci:

  • ułatwia wyciszenie przed snem, dzięki czemu dziecko łatwiej zasypia i dłużej śpi.
  • zapobiega i łagodzi ataki kolki.
  • pomocne przy problemach z układem trawiennym, daje ulgę przy zaparciach.
  • wspomaga rozwój psychoruchowy malucha.
  • pokazuje dziecku granice jego własnego ciała.
  • tworzy poczucie bezpieczeństwa.
  • pobudza układ hormonalny co ma korzystny wpływ na odporność.

Ponadto wykonywanie masażu łagodzi objawy i zapobiega depresji poporodowej u mam. Pozwala nauczyć się języka niemowląt. Podczas masowania dzieci uczycie się komunikatów, jakie wysyła Wam, Wasze dziecko.

Istnieje kilka przeciwwskazań do masażu, takich jak infekcje, zapalenia skóry, czas po szczepieniu, astma, choroby nowotworowe czy choroby kardiologiczne. Jest też kilka wskazań, których musicie przestrzegać. Po pierwsze temperatura pomieszczenia, kierunek i rodzaj ruchów oraz czas. Wszystko powinno być dopasowane do Waszego dziecka.

Masaż dla dzieci idealny dla małych i dużych

Masaż nie jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Tak naprawdę, masaż można wykonywać w każdym wieku. Od niemowlaka do starszaka. Dla dzieci, możemy zaproponować masaż rozluźniający, korygujący wady postawy, sportowy. Wszystko w zależności od tego jaki styl życia prowadzi Twoje dziecko i czego aktualnie potrzebuje.

Chcesz wspomóc prawidłowy rozwój Twojego dziecka, wspierać jego pasje i zainteresowania? Chcesz poznać tajniki masażu niemowlęcia lub twoje dziecko potrzebuje masażu? Umów Was do nas.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!