Skip to content Skip to footer

Dlaczego czasami występuje złe samopoczucie po masażu ?

Ostatnio zauważyliśmy, że bardzo dużo osób poszukuje informacji na temat złego samopoczucia po masażu ! Chcemy być dla Was nie tylko źródłem pomocy podczas terapii ale również wspierać Was po niej. Dlatego spieszymy z informacjami na ten temat. Z naszego artykułu 10 faktów o masażu, możecie dowiedzieć się, że złe samopoczucie po masażu to coś normalnego i dolegliwości bólowe mogą się czasami nasilić. Jest to jednak normalna reakcja na regenerację organizmu.

Znacie to uczucie kiedy z gabinetu wychodzicie zrelaksowani, odprężeni, lżejsi czy po prostu nie odczuwacie bólu, który wcześniej nie dawał Wam żyć ? W domu czujecie się świetnie ! Jednak następnego dnia rano pojawia się złe samopoczucie a dolegliwości się nasiliły?
Przeklinacie tą całą fizjoterapię, połykacie kolejne tabletki przeciwbólowe i wracacie do starych nawyków i trybu życia jaki znacie? To chyba największy błąd jaki możecie zrobić.

jak się czujesz po masażu

Dość częstym zjawiskiem po wykonanym masażu lub terapii – zwłaszcza jeżeli jest to pierwszy zabieg, a wcześniej nie za bardzo dbaliśmy o nasze zdrowie jest pogorszenie się samopoczucia. Wynika to głównie z tego, że wytrąciliśmy nasze ciało ze stanu równowagi (a przynajmniej tak nam się wydawało, że to stan równowagi). W naszym ciele uruchomiły się mechanizmy oddziałujące na nasze zdrowie.

Czy to normalne ?

Liczne napięcia, przeciążenia czy bóle, na które pracowaliśmy często latami stały się dla naszego organizmu czymś normalnym. Podczas terapii staramy się przywrócić tą prawidłową homeostazę. Nasze ciało musi zatem przywyknąć do nowej sytuacji i zmiany w odczuwaniu ciała. Złe samopoczucie po masażu to stan przejściowy. Jest to bardzo indywidualna kwestia. U jednych z Was nie wystąpi taka reakcja, a u innych będzie się utrzymywać nawet kilka dni. Może pojawić się również gorączka po masażu. To nic złego. Jest to fizjologiczna reakcja ciała na leczenie. Wasz organizm właśnie tak stara się sobie poradzić z przebudową tkanki łącznej, oczyszczeniem czy regeneracją. Nie jest to jednak wskazanie do przerwania terapii. Tym bardziej powinniśmy skupić się na pracy z naszym ciałem, aby przywrócić mu tą prawidłową równowagę.

Pamiętajcie! Pogorszenie samopoczucia po terapii to nic złego. Jeśli jednak obawiacie się o Wasze zdrowie lub macie jakieś pytania śmiało piszcie, dzwońcie a my postaramy się odpowiedzieć na Wasze pytania. Również po masażu czy terapii jesteśmy do Waszej dyspozycji.

zle samopoczucie po masażu

Umów się na Profesjonalny Masaż i zobacz różnicę

Możesz także skorzystać z serwisu moment.pl

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!