Masaż twarzy – upiększający rytuał

Masaż twarzy świetnie wpływa na wygląd i funkcjonowanie naszej skóry

Masaż twarzy wywodzi się ze starożytności, gdzie pielęgnacja twarzy była traktowana jako bardzo ważny dział medycyny. Egipcjanie jako pierwsi stosowali masaż peelingowy do oczyszczania skóry, do którego wykorzystywali morski piasek, pumeks i popiół. Masaż kosmetyczny jest oparty na ruchach masażu klasycznego w połączeniu z innymi technikami masażu punktowego, energetycznego. Może to też być masaż przeciwzmarszczkowy czy ujędrniający twarz. W ramach masażu kosmetycznego wyróżnia się także masaże korekcyjne, stosowane np. przy likwidowaniu podwójnego podbródka, zbytniej otyłości twarzy, karku czy po zabiegach medycyny estetycznej.

Zapraszamy na niesamowicie odprężający masaż twarzy – Wrocław i okolice z dojazdem do klienta.

Zadzwoń teraz

 

masaż twarzy Wrocław

Pozytywne właściwości masażu twarzy

Masaż twarzy ma przede wszystkim działanie profilaktycznie. Jego głównym celem jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie elastyczności oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. W masażu twarzy zastosowane jest stopniowanie ruchów od łagodnych, wprowadzających do coraz silniejszych, aż do punktu kulminacyjnego, po którym natężenie masażu stopniowo spada. Taki masaż daje uczucie lekkiego rozgrzania, rozluźnienia i odprężenia, twarz staje się spokojniejsza, staje się wygładzona, efekty są odczuwalne od razu. Natężenie masażu, czas jego trwania, ilość i rodzaj ruchów uzależnione są od elastyczności skóry, stopnia napięcia mięśni, grubości podściółki tłuszczowej oraz grubości skóry.

Czy chcesz wyglądać młodo i pięknie? Jeśli tak, to masaż twarzy, jest dla Ciebie – skuteczny od pierwszej wizyty, poprawia wygląd i zdrowie skóry.

Umów się na masaż twarzy we Wrocławiu

 

Masaż twarzy efekty

Jakie efekty zostaną osiągnięte po masażu twarzy?

Wykonywany masaż oddziałuje bezpośrednio na tkanki które są masowane, a ruchy powodują zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze dotlenienie tkanki, zwiększa się bowiem dopływ krwi tętniczej do masowanych obszarów. Masaż lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek. W działaniu pośrednim masaż twarzy pobudza ogólnie układ krwionośny i limfatyczny, usprawnia mięśnie i pracę serca, oddziałuje na układ nerwowy i hormonalny.

Dobry masażysta profesjonalnie wykona masaż twarzy, wystarczy umówić się na wolny termin we Wrocławiu.

Napisz maila