Skip to content Skip to footer
5/5 - (19 głosów)

Masaż twarzy wywodzi się ze starożytności, gdzie pielęgnacja twarzy była bardzo ważnym działem medycyny. Egipcjanie jako pierwsi stosowali masaż peelingowy do oczyszczania skóry. Wykorzystywali do tego morski piasek, pumeks i popiół. Po pierwsze masaż kosmetyczny jest oparty na ruchach masażu klasycznego w połączeniu z innymi technikami masażu punktowego, energetycznego. Może też być masażem przeciwzmarszczkowym czy ujędrniającym twarz. W ramach masażu kosmetycznego wyróżniamy także masaże korekcyjne. Mają one zastosowanie np. przy likwidowaniu podwójnego podbródka, zbytniej otyłości twarzy, karku czy po zabiegach medycyny estetycznej.

Zapraszamy na niesamowicie odprężający masaż twarzy – Wrocław i okolice z dojazdem do klienta.

masaż twarzy Wrocław

Pozytywne właściwości masażu twarzy

Masaż twarzy ma przede wszystkim działanie profilaktycznie. Jego głównym celem jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie elastyczności oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. W masażu twarzy zastosowane jest stopniowanie ruchów od łagodnych do coraz silniejszych, aż do punktu kulminacyjnego, po którym natężenie masażu stopniowo spada. Taki masaż daje uczucie lekkiego rozgrzania, rozluźnienia i odprężenia. Twarz staje się spokojniejsza oraz wygładzona, a efekty są odczuwalne od razu.

Każda kobieta i mężczyzna wiedzą, że wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu w skórze. Co to dla nas oznacza? Nasza skóra staje się bardziej wiotka, powstają zmarszczki oraz tak zwane kurze łapki. Aby temu zapobiec należy oczywiście używać odpowiednich kremów do naszej cery, dbać o odpoczynek i prawidłowe odżywiania. Jednak jest jeszcze coś co można wykonać, co da odmładzający efekt, działający prawie jak botoks. Tak mowa o masażu twarzy. Najlepiej wykonać go w profesjonalnym salonie masażu. Jeśli myślicie o naszym salonie, zapewniamy będzie to strzał w dziesiątkę. Niezależnie czy przyjdzie do nas kobieta czy mężczyzna, zawsze dobieramy na początku odpowiedni olejek do Waszej cery. Mamy olejki do zarówno do cery suchej, tłustej i mieszanej. Odpowiedni olejek sprawia że znikają sińce pod oczami oraz daje efekt odmładzający, dzięki czemu jędrna skóra twarzy będzie Twoją wizytówką.

Masaż twarzy odmładzający, masaż twarzy tanaka czy japoński masaż twarzy pobudza głębokie warstwy skóry, oraz dociera do znajdujących się pod nią mięśni twarzy. Każdy z nich sprawia, że owal naszej twarz się poprawia, a skóra jest bardziej ujędrniona. Skóra, również ta na twarzy posiada naczynia krwionośne, które odżywiają naszą skórę. Prawidłowe wykonanie masażu twarzy skutkuje pobudzeniem krążenia krwi, co powoduje dotlenienie skóry, poprawę jej kondycji, dzięki czemu nasza twarz nabiera naturalnego blasku. Masaże twarzy, które można wykonać samodzielnie lub w salonie wspomagają i wzmacniają mięśnie twarzy. Masaż twarzy pomaga również w usuwaniu zastojów limfatycznych oraz toksyn powstałych w procesie przemiany materii, a także tych spowodowanych ekspozycją twarzy na niekorzystne czynniki środowiska. Masaż liftingujący twarzy czyli masaż twarzy likwidujący zmarszczki to także poważny zastrzyk energii dla skóry, który pobudzą ją do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny.

Czy chcesz wyglądać młodo i pięknie? Jeśli tak, to masaż twarzy, jest dla Ciebie! Skuteczny od pierwszej wizyty, poprawia wygląd i zdrowie skóry.

Masaż twarzy efekty

Masaż twarzy jak często wykonywać zabieg?

Natężenie masażu, czas jego trwania, ilość i rodzaj ruchów uzależnione są od elastyczności skóry, stopnia napięcia mięśni, grubości podściółki tłuszczowej oraz grubości skóry. Na początku zaleca się wykonywać masaż twarzy jak najczęściej. Jeżeli nie zawsze możemy udać się do profesjonalnego salonu masażu, efekt tam uzyskany możemy utrzymywać wykonując automasaż twarzy. Jeśli uzyskamy już pożądany efekt, należy zmniejszyć częstotliwość masażu tak, żeby twarz była ujędrniona ale nie zbyt smukła.

Masaż twarzy ruchy, jakie powinno się używać i w jaki sposób?

W trakcie masażu twarzy należy pamiętać o kolejności wykonywania ruchów. Każdorazowo należy zacząć od głaskania. Przez wargi poprzez policzki, nie omijając żuchwy dochodzimy do czoła. Wykonujemy mniej więcej 20-30 ruchów na każdą partię. Następnie przechodzimy do rozcierania tych samych części twarzy. Później następuje ugniatanie okolic warg, policzków aż do żuchwy oraz czoła. Masaż twarzy najlepiej zakończyć oklepywaniem stronami dłoniowymi palców. W trakcie masażu nie należy otwierać ust. Masaż twarzy bańką chińską nie jest zalecany. Istnieją jednak specjalne bańki kosmetyczne wykorzystywane do masażu twarzy.

Masaż twarzy przeciwwskazania

Masaż twarzy to najlepiej działający środek odmładzający. Jednak istnieje kilka przypadków kiedy nie powinniśmy z niego korzystać. Należą do nich głownie stany zapalne skóry twarzy, trądzik – szczególnie ropny, opryszczka, stany zapalne dziąseł i jamy ustnej oraz gardła. Są to również powiększone węzły chłonne oraz gorączka. Tak jak innych masaży, także masażu twarzy nie zaleca się stosować w trakcie infekcji i przeziębienia.

Masaż twarzy efekty

Jakie rezultaty osiągniesz po masażu? Masaż twarzy efekty

Wykonywany masaż oddziałuje bezpośrednio na tkanki które masujemy, a ruchy powodują zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze dotlenienie tkanki, zwiększa się bowiem dopływ krwi tętniczej do masowanych obszarów. Masaż lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwia oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni. Masaż przeciwdziała również tworzeniu się zmarszczek. W działaniu pośrednim masaż twarzy pobudza ogólnie układ krwionośny i limfatyczny. Co więcej usprawnia mięśnie i pracę serca, oddziałuje na układ nerwowy i hormonalny.

Dobry masażysta profesjonalnie wykona masaż, wystarczy umówić się na wolny termin we Wrocławiu. Nie musisz obawiać się o rezultaty jakie osiągniesz poprzez regularny masaż twarzy. Cena również jest przystępna i na każdą kieszeń w porównaniu do jakości usług jakie świadczymy.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!