Terapia bólu głowy i migren

Ból głowy stanowi coraz częstszą przypadłość we współczesnej cywilizacji. Dolegliwości bólowe wpływają na pogorszenie jakości życia. W połączeniu z wymiotami, światłowstrętem czy zawrotami głowy stają się nieprzyjemne a nawet nie do zniesienia. Najczęściej w takich sytuacjach sięgamy po tabletki przeciwbólowe. Niestety jeszcze bardzo mało osób wybiera się w takiej sytuacji do fizjoterapeuty.

terapia migren

Bóle głowy stanowią poważny problem diagnostyczno-terapeutyczny. Leczenie dolegliwości bólowych to bardzo trudne zadanie stawiane fizjoterapeutom. Terapia bólów głowy wymaga przeprowadzenia przez nas szczegółowego wywiadu, badania diagnostycznego, wszelkich badań obrazowych głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Bez tak indywidualnego i kompleksowego podejścia terapia może nie przynieść rezultatów. Źródłem bólu głowy może być między innymi:

  • nadmierne napięcie mięśni okolicy szyjno-piersiowej lub mięśni twarzy
  • uraz odcinka szyjnego kręgosłupa
  • stres
  • zbyt mała ruchomość odcinka szyjnego kręgosłupa
  • przyjmowanie nieprawidłowych pozycji

Bardzo ważna w terapii bólów głowy jest znajomość anatomii i biomechaniki kręgosłupa. Tylko wtedy techniki, które wykonujemy są bezpieczne i mogą skutecznie leczyć.Fizjoterapeuta pozostaje w ciągłym kontakcie z Wami, abyście czuli się komfortowo i mogli zgłosić swoje wątpliwości i dolegliwości które mogą wystąpić podczas terapii.

terapia migren

Cel terapii jest ustalany indywidualnie. Zazwyczaj dążymy do uwolnienie od bólu i poprawy ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa. Jednak terapia wpływa zazwyczaj również na polepszenie sylwetki, jakość snu czy uczucie zmęczenia. Podczas wizyty stosujemy różnego rodzaju metody dobrane do Waszych potrzeb. Są to :

-masaż
-masaż tkanek głębokich
-pinoterapia
-terapia punktów spustowych
-mobilizacja stawów kręgosłupa
-poizometryczna relaksacja
-techniki trakcji kręgosłupa szyjnego
-nauka ćwiczeń, które możecie później wykonywać w domu

Ważne !

Po wykonaniu kompleksowej diagnostyki, w niektórych przypadkach nie będzie możliwa terapia, a fizjoterapeuta pokieruje Cię na dodatkowe badania.

Już teraz możesz zarezerwować masaż przez Booksy

Jeśli wolisz tradycyjnie się z nami skontaktow​​​​ać kliknij w przycisk poniżej