Skip to content Skip to footer
5/5 - (15 głosów)

Masaż kręgosłupa to jedna z lepszych metod jakie możemy wybrać, kiedy zaczynają nas boleć plecy. Dolegliwości bólowe mogą dotyczyć odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego bądź całego kręgosłupa. Masaż jest świetną metodą rehabilitacji dla ludzi, którzy borykają się z dyskomfortem spowodowanym bólem kręgosłupa oraz mięśni przykręgosłupowych.

Fizjoterapeuta przed przystąpieniem do masażu zawsze przeprowadza krótki wywiad. Wskazuje wszystkie wskazania oraz przeciwwskazania i na tej podstawie dobiera odpowiedni masaż do naszych potrzeb i dolegliwości. Do masażu kręgosłupa zazwyczaj, kiedy nie ma żadnych przeciwwskazań, przyjmujemy pozycję leżenia na brzuchu. Masażysta lekko unosi nogi poprzez włożony specjalnie pod kostki klin. Głowę kładziemy w zagłówku a ręce wzdłuż ciała. Masaż kręgosłupa trwa zazwyczaj około 40 minut. Zalecamy aby masaż był powtórzony od 5 do 10 zabiegów stosowanych z jedno lub dwudniową przerwą pomiędzy sesjami. Jest to optymalna liczba, aby efekt mógł utrzymać się na dłużej. Masażysta stosuje ruchy głaskania i rozprowadza specjalną oliwkę po plecach. Następnie wykonuje ruchy rozcierania, rolowania, ugniatania, oklepywania i wibracji, skupiając się na bolesnych miejscach. Tak bogaty zakres technik daje nam większe możliwości w walce z bólem.

Masaż jest to świetna metoda działająca zarówno leczniczo, ale też profilaktycznie. Relaksuje nas po ciężkiej pracy bądź stresującym tygodniu. Taki masaż odpręża i rozluźnia nasze mięśnie oraz uspokaja. Podczas korzystania z masażu terapeuta swoimi rękoma usuwa złuszczony naskórek i wydzieliny skóry. Przesuwa krew żylną i chłonkę w kierunku serca. Dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, ustępują zastoje i obrzęki. W przypadku kiedy mięśnie przykręgosłupowe nie pracują synergistycznie, są zbyt rozciągnięte, albo wręcz przeciwnie, zbyt napięte masaż przywraca harmonię pomiędzy prawą i lewą stroną kręgosłupa. Kiedy wykonujemy poszczególne techniki wzmacniamy słabą tkankę mięśniową oraz likwidujemy zwiększone napięcie.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!