Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

JAK WYKONAĆ MASAŻ, KTÓRY POPRAWI OWAL TWARZY?

Masaż na owal twarzy - baner.

Zdrowo wyglądająca skóra to zwykle efekt odpowiedniego nawilżenia, odżywienia i używania filtrów SPF. To jednak nie wszystko, co możesz zrobić dla poprawienia owalu swojej twarzy. Czy bez interwencji medycyny estetycznej, można poprzez masaż twarzy osiągnąć napiętą skórę, smukły podbródek oraz uwidocznione kości policzkowe? A wiesz, że Twoja twarz to aż 70 mięśni, które możesz wyćwiczyć? Podobnie jak ćwiczenia fizyczne wpływają na Twoje ciało, masaż części twarzy pomoże Ci poprawić krążenie krwi, rozluźnić i wzmocnić mięśnie twarzy. Jakie efekty może dać gimnastyka twarzy? Czy rzeczywiście wykonując masaż można wpłynąć na owal twarzy?

Jakie efekty daje masaż twarzy?

Zwiększa krążenie krwi

5-minutowy masaż twarzy wystarczy, aby odczuć jego siłę. Większy przepływ krwi to więcej tlenu i składników odżywczych, a oba składniki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry.

Zauważalnym skutkiem zwiększonego przepływu krwi jest natychmiastowe rozjaśnienie skóry i  nadanie jej zdrowego wyglądu. Efektem długofalowym regularnego masażu twarzy jest większa i wydajniejsza produkcja kolagenu i elastyny, które budują skórę. Skóra staje się sprężysta, a kontur twarzy się poprawia.

Aktywuje układ limfatyczny

Układ limfatyczny pomaga usuwać produkty przemiany materii i toksyny z tkanek ciała i skóry. Niestety praca układu limfatycznego czasami zwalnia, a toksyny gromadzą się i blokują węzły chłonne, powodując obrzęk skóry (części twarzy, które cierpią najbardziej to okolice oczu). Zwykła codzienna pielęgnacja skóry nie jest w stanie usunąć toksyny ze skóry.

Drenaż pobudza przepływ płynów limfatycznych. Ten rodzaj masażu pomaga odprowadzić nadmiar toksyn, zminimalizować obrzęki i pozbyć się opuchlizny.

Poprawia wchłanianie produktu

Ujędrnianie twarzy przez masaż pomaga zwiększyć penetrację składników aktywnych. Ciepło wytwarzane przez dłonie i aktywacja mięśni twarzy sprawiają, że skóra jest bardziej podatna na wchłanianie produktu. Zwiększa to wydajność i skuteczność kluczowych składników kosmetyków, które mogą łatwiej dotrzeć do głębszych warstw skóry.

Unosi i ujędrnia skórę

Mięśnie twarzy z czasem tracą napięcie, co wpływa na jakość jego “rusztowania”. Zaczynamy zauważać u siebie drugi podbródek, rozluźnienie tkanki wokół oczu i zmieniający się owal twarzy. Gdy ten proces się pogłębia, zaczynają się rozwijać zmarszczki na czole, wokół ust i oczu.

Efekty masażu twarzy można określić jako niechirurgiczny lifting, który pomaga ujędrnić mięśnie pod skórą. Z czasem masaż twarzy może poprawić siłę i sprężystość skóry, pomagając wygładzić zmarszczki i utrzymać napięcie i jędrność oraz pozytywnie wpłynąć na owal twarzy.

Owal twarzy -masaż.

Odmładzający masaż twarzy dłońmi – instrukcja samodzielnego masowania krok po kroku

1. Oczyść dłonie i twarz

Usuń makijaż i oczyść twarz.

2. Ogrzej w dłoniach produkt do masażu

Kluczem do udanego masażu twarzy jest poślizg palców na skórze. Weź niewielką ilość serum lub olejku, aby ​​palce poruszały się płynnie, a składniki aktywne docierały do najgłębszych warstw skóry.

3. Używaj delikatnego, ale pewnego nacisku

Nacisk palców na skórę powinien być na tyle silny, aby go poczuć i zmusić mięśnie pod skórą do pracy. Pamiętaj jednak, że to masaż twarzy, a więc powinien być mimo wszystko delikatny.

4. Zacznij od masowania okolicy limfatycznej

Opuszkami palców masuj węzły chłonne pod uszami i wzdłuż boków szyi. Zataczaj szerokie kręgi, przesuwając się spod uszu, w dół w kierunku gardła i z powrotem wzdłuż linii szczęki. To pozwoli przesunąć nagromadzoną limfę, która powoduje, że czujesz się opuchnięta.

5. Ugniataj boki twarzy

Użyj okrężnych ruchów, aby masować obwód twarzy, wzdłuż boków szczęki i powyżej kości policzkowych. Pamiętaj, aby ruchy kierować w górę i na zewnątrz, nigdy w dół. To pomoże podnieść zwiotczałą skórę i zapobiegnie dalszemu jej opadaniu. Powtarzaj ruchy przez 2-3 minuty.

6. Rozmasuj czoło

Naciśnij palcami obszar między brwiami i powoli przesuwaj je po czole podciągając skórę do góry i na zewnątrz.

7. Delikatnie rozmasuj okolice oczu

Okolice oczu są delikatne, dlatego masując je bądź wyjątkowo ostrożna. Połóż palce po obu stronach nosa i delikatnie przesuń je w górę w kierunku skroni. Pomoże to zwalczyć obrzęki i unieść zwiotczałą skórę.

8. Zakończ masaż w okolicy szyi

Lekkimi, pionowymi ruchami masuj skórę od szyi do szczęki. Pomoże to wygładzić drobne zmarszczki w tym często zaniedbywanym obszarze.

Masaż na owal twarzy.

Jak wygląda masaż Kobido?

Masaż Kobido to japońska technika łącząca masaż i pielęgnację twarzy. Ten stymulujący japoński masaż twarzy i szyi zasłynął w Europie z działania odmładzającego. Pobudza układ nerwowy, krążenie krwi, przepływ limfy oraz wzmacnia i rozluźnia mięśnie, dzięki technikom akupresury wykonywanym na twarzy. Można powiedzieć, że masaż Kobido to pewnego rodzaju gimnastyka mięśni twarzy wykonywana poprzez masaż mięśni twarzy i szyi oraz działanie na układ limfatyczny.

Ta technika wspomaga krążenie energii twarzy i szyi, a jednocześnie uwalnia napięcie mięśni, zmniejszając widoczność objawów starzenia się skóry.

Jak często wykonywać masaż twarzy?

Masaż poprawiający owal twarzy możesz wykonywać codziennie przez 5 minut. Pełny masaż z użyciem środka kosmetycznego i angażujący całą procedurę masażu wykonuj 2-3 razy w tygodniu. Profesjonalny zabieg na twarz możesz wykonywać raz na 3-4 tygodnie. Dzięki takiej procedurze efekty masażu twarzy w postaci gładkiej i równomiernie odżywionej skóry będą najbardziej zauważalne.

1819 Comments