Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masaż klasyczny pleców czym jest oraz w jakim celu się go stosuje?

masaż klasyczny pleców

Masaż klasyczny pleców to bezpieczny sposób na dolegliwości bólowe

Masaż klasyczny pleców znany jest ludzkości od bardzo dawna. Już w starożytnych Chinach doceniano jego cudowne właściwości terapeutyczne i lecznicze. Niewątpliwie obecnie dobry masaż klasyczny to jedna z najpopularniejszych form naturoterapii oferowanych przez profesjonalne gabinety masażu, centra odnowy biologicznej oraz SPA.

Ogólnie rzecz biorąc, masaż klasyczny pleców polega na wywieraniu odpowiedniego nacisku na tkanki. Jest wykonywany zgodnie z kierunkiem, w którym przebiegają  naczynia krwionośne, czyli od ich obwodu do serca.

Masaż klasyczny pleców

Głównym celem masażu klasycznego jest poprawienie stanu psychofizycznego pacjenta. W zależności od tego jaką formę przyjmuje oraz od jego intensywności może on być traktowany jako : relaksacyjny, rehabilitacyjny, leczniczy, czy pobudzający. Co ważne, może stać się lekarstwem na wszelkiego rodzaju urazy i kontuzje, zwłaszcza dla osób uprawiających intensywnie sport. Poza tym jest przydatny również przy bólach pochodzenia reumatycznego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przede wszystkim pokonać ból pleców i przywrócić odpowiednie napięcie mięśni przy kręgosłupie, a dodatkowo wpływać na zachowanie prawidłowej postawy ciała. Masaż klasyczny pleców w korzystny sposób wpływa także na układ krążenia i układ nerwowy – relaksuje oraz uspokaja. Dzięki regularnemu poddawaniu się masażom nasz organizm zaczyna wytwarzać endorfiny. Są to tzw. hormony szczęścia, za których sprawą poczujemy się zrelaksowani i pozytywnie nastawieni do otoczenia.

Zalety masażu klasycznego:

Regularne poddawanie się masażom niesie ze sobą szereg korzyści dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Oto najważniejsze z nich:

  • Działa przeciwbólowo
  • Poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry
  • Regeneruje mięśnie
  • Usprawnia działanie układu pokarmowego – przyspiesza przemianę materii oraz podkręca metabolizm
  • Zwiększa elastyczność oraz sprężystość stawów

Masaż klasyczny pleców dla zapracowanych

Wielu z nas decyzję o skorzystaniu z masażu kręgosłupa, pleców czy też bardzo popularnego ostatnimi czasy masażu twarzy – odkłada na później. Powodem jest nieustanny brak czasu.

Dobrą informacją dla wszystkich zapracowanych jest to, iż wychodzimy naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferujemy usługę jaką jest masaż klasyczny pleców w domu – z dojazdem do klienta.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu – zwłaszcza na dojazdach, a także możemy relaksować się w zaciszu swojego domu. Po drugie możemy się relaksować również ze swoją drugą połówką. Opcja jaką jest masaż dla par to idealny pomysł na prezent, jaki możemy sobie wzajemnie podarować z partnerką lub partnerem.

Masaż klasyczny pleców - przeciwskazania

Przeciwskazania do wykonywania masażu klasycznego.

Z masażu klasycznego powinny zrezygnować zwłaszcza osoby cierpiące na stany zapalne oraz alergiczne. Do przeciwskazań zaliczamy także zmiany skórne i infekcje, którym towarzyszy podwyższona temperatura ciała. Ponadto masażowi nie powinny się poddawać osoby cierpiące na miażdżycę oraz stany zapalne żył i zakrzepy. Nie jesteś pewny czy możesz skorzystać z masażu lub potrzebujesz więcej informacji? Śmiało zadzwoń – pomożemy.

Napisz do Nas

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!