Skip to content Skip to footer

Masaż kręgosłupa lędźwiowego to luksus dla każdego 

masaż kręgosłupa lędźwiowego

Masaż kręgosłupa lędźwiowego to luksus dla każdego

Masaż kręgosłupa lędźwiowego wykonujemy zazwyczaj podczas masażu całych pleców. Bardzo rzadko zdarza się aby masaż był wykonywany jedynie odcinkami. Jeśli jednak ból odczuwany jest tylko i wyłącznie w dolnej części kręgosłupa taki masaż może okazać się zbawienny. Zalecamy jednak podejście holistyczne do dolegliwości bólowych. Złotym środkiem okazać się tutaj może wybranie masażu kręgosłupa ze szczególnym skupieniem się na masażu kręgosłupa lędźwiowego. Powinni z niego korzystać nie tylko Ci którzy całe dnie spędzają w pozycji siedzącej. Pomocny okazać może się również dla zapracowanych mam, pilnie uczących się studentów czy pracowników fizycznych. 

 

masaż kręgosłupa lędźwiowego

 

Trochę więcej o kręgosłupie lędźwiowym i bólu dotyczącym tego odcinka kręgosłupa.

Najczęstszą diagnozą i przypuszczeniem w przypadku bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest dyskopatia. Nierzadko okazuje się jednak, że nie ma to nic wspólnego z tym właśnie schorzeniem. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości bólowych kręgosłupa okazuje się ból pochodzenia mięśniowego. Taki ból jest najczęściej występującą dolegliwością obejmując narząd ruchu człowieka. Negatywne skutki spowodowane przez ból dolnego odcinka pleców dotyczą nie tylko sfery fizycznej ale bardzo często też psychicznej, społecznej i życia rodzinnego. Poza odcinkiem lędźwiowym, ból bardzo często promieniuje do pośladków, nóg a nawet stóp. Powoduje problemy z chodzeniem, staniem, siedzeniem a nawet wybudza ze snu. Stanowi on duży problem do rozwiązania dla masażystów i fizjoterapeutów. Niestety rozwój technologii nie pomaga w leczeniu bólów kręgosłupa. Jest wręcz prowodyrem występowania przeciążeń.  W prawdzie nie pracujemy tak ciężko, jednak spędzamy coraz więcej czasu w tych samych nieprawidłowych pozycjach. 

 

Masaż kręgosłupa lędźwiowego w połączeniu z dodatkowymi zabiegami może dać ulgę obolałym plecom. 

 

Kluczowe w dolegliwościach bólowych kręgosłupa jest jak najszybsze wprowadzenie odpowiedniego leczenie na które składa się między innymi masaż kręgosłupa lędźwiowego. Masaż całych pleców trwa od 40 do 60 minut. W tym czasie mniej więcej 20 minut poświęcamy na sam odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Poprzez różnego rodzaju techniki takiej jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie staramy się zlikwidować ból, poprawić ukrwienie, odżywić oraz dotlenić tkanki. Stosowanie masażu zwiększa także elastyczność oraz możliwości regeneracyjne mięśni. Działa również na naszą psychikę. Polepsza nasze samopoczucie, które nie raz jest w nie najlepszej kondycji. Wszystko to spowodowane jest ciągłymi dolegliwościami bólowymi uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie. Masaż odcinka lędźwiowego kręgosłupa bardzo często łączymy również z innymi technikami dla większej skuteczności naszych działań. Wspomagamy go między innymi masażem tkanek głębokich, terapią punktów spustowych czy ćwiczeniami wzmacniającymi gorset mięśniowy. Stawiamy również na edukację pacjenta. W likwidacji dolegliwości bólowych pomocna jest nauka prawidłowego siedzenia, podnoszenia przedmiotów, noszenia zakupów czy stania. Masaż kręgosłupa lędźwiowego w połączeniu z innymi technikami fizjoterapeutycznymi, edukacją i zmianą stylu życia może dać bardzo dobre rezultaty.

masaż kręgosłupa lędźwiowego

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!