Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masaż antycellulitowy, czyli jak walczyć z cellulitem !

masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy czyli jak walczyć z cellulitem?

Masaż antycellulitowy to solidny masaż, do którego wykonania wykorzystujemy specjalnie dobrane techniki. Metoda ta znajduje zastosowanie również w modelowaniu sylwetki, miejsc problemowych, gdzie kumuluje się tkanka tłuszczowa.

Cellulit jest to włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej. Jest to przypadłość, która najczęściej dotyczy kobiet, ale też coraz częściej mężczyzn. W dzisiejszych czasach stanowi ważny problem, z którym boryka się zarówno nowoczesna kosmetologia jak i medycyna estetyczna. Rozróżniamy dwa główne typy cellulitu w zależności od podłoża, na którym się formuje. Wodny – twardy oraz tłuszczowy – miękki. Cellulit określany jest obecnie w IV stopniowej skali 

Masaż antycellulitowy wykonuje się całościowo lub skupiając się tylko na miejscach dotkniętych dolegliwością. Zazwyczaj cellulit umiejscawia się w okolicy bioder, pośladków, górnych i bocznych części ud, a także okolicy ramion. Prawidłowo dobrany masaż antycellulitowy jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w profilaktyce zdrowia i urody. Jest również świetną metodą diagnostyczną.Dzięki palpacji niekiedy zanim pacjent skorzysta z diagnostyki klinicznej, możemy zaobserwować i wyczuć zmiany podczas wykonywania masażu. W przypadku szybkiego zauważenia zmian cellulitowych, jeszcze w początkowym stadium, poprawa kondycji skóry przy pomocy masażu będzie znaczna.

Masaż antycellulitowy wykonujemy stosując ruchy głaszczące, ugniatania i rozcierania w ustabilizowanym fałdzie skórnym, rolowania oraz drenowania tkanki.

Celem masażu antycellulitowego jest: 

  • zniwelowanie nierówności podskórnych, które powstały w wyniku zaburzeń tkanki łącznej oraz jej nierównomiernego rozłożenia
  • usprawnienie krążenia – zwłaszcza w tych miejscach gdzie nastąpiły zmiany
  • rozbicie komórek tłuszczowych poprzez mechaniczne pobudzenie tkanki łącznej
  • rozgrzanie skóry i mięśni wskutek tarcia

 

Masaż antycellulitowy – efekty walki z cellulitem !

Widocznym efektem jaki możemy uzyskać po zastosowaniu masażu antycellulitowego jest zmniejszenie obrzęku oraz poprawa jędrności skóry. W związku z poprawą krążenia wierzchnia warstwa naskórka jest gładsza, ma lepszy koloryt oraz staje się bardziej promienna.

Masaż możemy wspomóc zbilansowaną dietą bogatą w błonnik, bez nadmiernego spożycia tłuszczów, węglowodanów oraz soli. Zmiana stylu życia również może pomóc w walce z cellulitem. Należy ograniczyć siedzący tryb życia, długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, noszenie obcisłych ubrań, opalanie w solarium, długie kąpiele w gorącej wodzie. Nie bez konsekwencji jest także pozostawanie w długotrwałym stresie czy depresji.

 

Pamiętajmy, że masaż antycellulitowy nie jest masażem odchudzającym. Odchudzanie jest bardzo złożonym procesem, na który wpływa wiele czynników.

 

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!