Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masaż bańką chińską – walka nie tylko z cellulitem 

masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską – walka nie tylko z cellulitem 

Masaż bańką chińską jest jedną z coraz częściej wybieranych terapii. Bańki stosuje w swoim gabinecie coraz więcej fizjoterapeutów. Dziwić może tylko fakt, że historia baniek chińskich sięga aż starożytnej Mezopotamii. W celach leczniczych używane były one już 3300 lat przed naszą erą. Dziś przeżywają swoje odrodzenie jako świetny sposób walki z bólem i niedoskonałościami. 

masaż bańką chińską

Efekty po regularnym stosowaniu są znakomite! 

Masaż bańką chińską jest powszechnie stosowany w gabinetach jako nieinwazyjna walka z cellulitem, rozstępami oraz innymi problemami kosmetycznymi. Bardzo często samo używanie kremów czy balsamów niestety nie wystarcza. Rynek proponuje nam wiele inwazyjnych metod począwszy od lasera i zastrzyków, kończąc na liposukcji. Musimy jednak pamiętać, że każdy zabieg ingerujący w nasze ciało wiąże się z ryzykiem. Dlatego warto, zanim położymy się pod tak zwany nóż, wypróbować masaż bańką chińską. Taki zabieg ma też zastosowanie w walce z bólem kręgosłupa oraz w dolegliwościach mięśniowych. Bańki używa się w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego. Masaż głęboko i intensywnie stymuluje nasze tkanki. Pobudzone jest krążenie, oraz usprawniony przepływ limfy. Nasz skóra staje się lepiej odżywiona i elastyczna. Ponadto taki masaż  pośrednio wpływa korzystnie oddziałuje na narządy wewnętrzne.

Czy masaż bańką chińską jest dla każdego? 

Niestety nie. Istnieje parę przeciwwskazań do stosowania właśnie takiej terapii. Są to : 

 • gorączka
 • nowotwory
 • padaczka
 • stwardnienie rozsiane – okres rzutu choroby
 • stany zapalne żył, żylaki 
 • zmiany troficzne skóry
 • wady i choroby serca
 • nieleczone nadciśnienie tętnicze
 • ciąża

Nie należy się obawiać masażu bańką chińską – to proste!

Wykonanie takiego masażu jest proste, ale należy pamiętać o kilku zasadach. Masaż bańką chińską wykonujemy bańką wykonaną z gumy. Jej wielkość dostosowujemy do partii ciała oraz liczby zabiegów już przebytych. Przy pierwszym kontakcie z bańką użyjemy tej mniejszej, aby nasz organizm mógł się przyzwyczaić do jej działania.  Przed przystąpieniem do terapii bańką musimy rozsmarować oliwkę. Ruchami głaskania, rozcierania i ugniatania rozprowadzamy ją na części ciała, którą będziemy masować. Po takim przygotowaniu należy przejść do przyssania bańki do skóry. Następnie ruchami dostosowanymi do partii ciała i efektów jakie chcemy uzyskać masujemy ciało. W swojej pracy używamy ruchów prostolinijnych, spiralnych, zygzakowatych oraz skośnych. Po zakończonym masażu odsysamy bańkę i masujemy daną partię ciała jeszcze 5-10 minut. 

Masaż bańką chińską powinien trwać 20-30 minut.Dla uzyskania efektów zalecamy zastosowanie serii 10 zabiegów w odstępach czasowych co 2-3 dni. 

masaż bańką chińską

Ważne! 

Pamiętajmy jednak, że masaż bańką chińska należy wspierać dla uzyskania pożądanych efektów. Jeśli zaprzyjaźnisz się z aktywnością fizyczną, zdrowym odżywianiem czy butelką wody możesz spać spokojnie. Terapia powinna przynieść długoterminowy rezultat.

odbierz darmowy ebook

  Subscribe to the updates!