Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masaż leczniczy – pomoc nie tylko w dolegliwościach bólowych.

masaż leczniczy

Masaż leczniczy to pomoc nie tylko w dolegliwościach

bólowych.

 

Masaż leczniczy to idealny sposób na walkę z dolegliwościami bólowymi i nie tylko. Niestety większość z nas boryka się z drobnymi przeciążeniami, kontuzjami czy po prostu uczuciem dyskomfortu. Dzieje się tak między innymi przez tryb życia jaki często prowadzimy. Jednak ból dotyczyć może również ludzi aktywnych, sportowców czy tych dbających o swoje zdrowie oraz sylwetkę. Będąc po różnego rodzaju operacjach czy podczas leczenia kontuzji również możemy potrzebować pomocy. Masaż leczniczy ma szerokie zastosowanie. Sprawdza się zarówno u tych przeciążonych pracą jak i u tych którzy kontuzji nabawili się przez przypadek. Będzie ulgą podczas regeneracji po operacji ale też może wspomóc leczenie.

 

masaż leczniczy

 

Czym różni się od zwykłego masażu ? 

Fizjoterapeuta przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu powinien przeprowadzić wywiad oraz ocenę naszej postawy ciała. Dzięki temu jak najlepiej będzie mógł dobrać metody pracy. Skrupulatnie przeprowadzona ocena pozwoli dokładnie wybrać miejsce z którym należy pracować. Nie jest konieczne aby taki masaż dotyczył całego ciała. Może być również wykonywany częściowo. Niekiedy masujemy tylko bliznę czy kręgosłup szyjny a innym razem całe ciało.  Masaż leczniczy łączy ze sobą różnego rodzaju techniki wykorzystywane w masażach. Fizjoterapeuta może korzystać podczas takiego zabiegu również z innych znanych sobie metod. Bardzo często wykonujemy masaż leczniczy w połączeniu z terapią punktów spustowych czy masażem tkanek głębokich. Wspierają one oraz wzmacniają działanie lecznicze masażu. Do jego wykonania nie stosujemy za dużo oliwki, chcemy jak najbardziej czuć tkanki, tak aby precyzyjnie je opracowywać. Daje nam to lepszą palpację co skutkuje trafniejszą diagnostyką i skuteczniejszą walką z problemem.  

 

Masaż leczniczy kompleksowo poradzi sobie z objawami oraz przyczynami naszej niedyspozycji.

Masaż leczniczy rzutuje na całe nasze ciało. Oprócz leczenia dolegliwości z jaką się borykamy fizjoterapeuta, poprzez techniki jakie stosuje przyczynia się do polepszenia kondycji naszego organizmu. Wpływa na nasze tkanki- łączną, chrzęstną, kostną czy mięśniową.. Uelastycznia je, poprawia krążenie, obniża napięcia i odżywia. Jeśli chodzi o układ nerwowy to działając bezpośrednio na zakończeniach nerwowych w tkankach stymulujemy przewodnictwo nerwowe. Poprzez polepszenie ukrwienia i utlenowania zapewniamy prawidłowe procesy metaboliczne we wszystkich częściach układu nerwowego. Techniką ugniatania przepychamy krew w kierunku serca odciążając je i poprawiając jego pracę. Masażem poprawiamy funkcjonowanie również układu oddechowego, pokarmowego czy wewnątrzwydzielniczego. Masaż leczniczy pomaga zarówno w likwidacji objawów jak i przyczyn naszych dolegliwości. Oddziałuje również globalnie na nasze ciało. 

 

masaż leczniczy

 

Istnieje parę przeciwwskazań ogólnych do wykonywania masażu. Są to między innymi nadciśnienie tętnicze, ciąża, nowotwory czy żylaki. Każdy przypadek jest jednak wyjątkowy i niejednokrotnie wykonujemy masaże odcinka lędźwiowego kręgosłupa u kobiet w ciąży czy przepony u osób borykających się z żylakami. Należy zatem nie bać się masażu leczniczego. Najlepiej skonsultować swoje obawy z lekarzem i fizjoterapeutom, którzy powinni rozwiać wszystkie wątpliwości.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!