Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

7 Skutecznych Sposobów na zwalczanie Bólu

7 skutecznych sposobów na ból

7 Skutecznych Sposobów na Ból

7 skutecznych sposobów na ból

Niestety nasz organizm jest stworzony w taki sposób, że zanim zacznie nas coś tak naprawdę boleć, zachodzi w naszym ciele bardzo dużo procesów fizjologicznych. Ból ma zadanie ostrzegawcze i obronne, może być sygnałem potencjalnego zagrożenia. Jest oznaką choroby lub urazu. Ból jest ostatecznym sygnałem do działania oraz poszukiwania pomocy medycznej. Może być on ostry lub przewlekły. Ten drugi jest na tyle groźny, że upośledza prawidłowe czynności w naszym ciele na dłużej, powoduje cierpienie i pogorszenie jakości naszego życia. Mówiąc o bólu przewlekłym nie mamy już na myśli zadania ostrzegawczo-obronnego, jakie spełnia ból ostry, a mówimy o bólu jako chorobie. U chorych borykających się z bólem przewlekłym oprócz zaburzeń fizjologicznych występują również zaburzenia psychologiczne i społeczne. Zależą one głównie od czasu trwania bólu i jego natężenia. Niezależnie od tego czy borykamy się z bólem ostrym czy na co dzień z bólem przewlekłym, każdy z nas szuka pomocy i sprawdzonych sposobów na ból. Niestety jeśli miałeś nadzieję, że ten artykuł będzie uniwersalną receptą na ból, to nie miałeś racji. W tym artykule chcemy przybliżyć Ci sposoby na radzenie sobie z bólem oraz podpowiedzieć jak sobie z nim radzić.

Poznaj 7 skutecznych sposobów na walkę z bólem !

 1. Po pierwsze i najważniejsze to dobra diagnostyka. Pierwszym skutecznym sposobem walki z bólem jest jego odpowiednia diagnostyka. Bez niej nie będziesz mógł leczyć swoich dolegliwości. Bardzo często jest tak że ból jest tylko objawem a nie przyczyną. Warto więc wybrać się do lekarza lub fizjoterapeuty. W zależności czego dotyczy Twój ból. Przeprowadzą oni szczegółowy wywiad i diagnostykę, dzięki której, będą mogli dobrać odpowiednie leczenie lub skierować Cię na kolejne badania.
 2. Ergonomia pracy. Jest to bardzo ważny a niestety zaniedbywany punkt walki z bólem. Zawsze kiedy zaczyna nas coś boleć powinna przyjść refleksja. Czy aby w pracy nie spędzam za dużo czasu w tej samej pozycji, czy prawidłowo się poruszam, podnoszę ciężkie rzeczy lub czy na pewno wykonuje prawidłowo ćwiczenia na siłowni? Niekiedy mała zmiana w wykonywaniu codziennych czynności może dać ulgę w bólu i tym samym zmienić nasze życie na lepsze.
 3. Prawidłowa i zbilansowana dieta to klucz do zdrowia. Ból, nie tylko brzucha bardzo często spowodowany jest nieprawidłowym odżywianiem. Nasze ciało jest ze sobą tak połączone, że przykładowo za duża ilość alkoholu, może powodować na przykład ból barku. Zdrowa dieta może też bardzo dobrze wpływać na jakość naszych kości czy stawów i mięśni tym samym chroniąc nas przed bólem. Dlatego bardzo ważne jest to co spożywamy i pijemy oraz w jakich ilościach.
 4. Bardzo często bólowo na nasz organizm wpływa stres. Jest on nieodzownym elementem naszego życia w dzisiejszych czasach. Towarzyszy nam zarówno w domu, szkole i pracy. Nie ma za wiele możliwości redukcji stresu, który pojawia się w naszym życiu, ale warto jednak zastanowić się czy możemy mu jakoś zapobiegać. Zanim zaczniemy się naprawdę stresować zadajmy sobie pytanie czy warto i czy na pewno nic nie da się z naszym problemem zrobić. Czasem parę głębokich wdechów i wydechów, chwila zastanowienia i spojrzenie na sytuację z innej strony może zmniejszyć stres, który niekorzystnie wpływa na nasz organizm.
 5. Regularna aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie, kondycję fizyczną i samopoczucie. Ponadto prawidłowo dobrane i wykonywane ćwiczenia mogą zmniejszać dolegliwości bólowe. Bardzo często stosuje się ćwiczenia PIR które potrafią zredukować ból pochodzenia mięśniowego oraz spowodowanego ograniczoną ruchomością w stawach. Również ćwiczenia stabilizujące bardzo dobrze mogą wpływać na ból kręgosłupa. Ogólnie aktywność fizyczna jest wskazana przy dolegliwościach bólowych.
 6. Fizjoterapia i masaż to idealne rozwiązania dla tych z Was, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi. Terapia oraz masaż leczniczy rzutuje na całe nasze ciało. Oprócz leczenia dolegliwości bólowych z jakimi się borykamy fizjoterapeuta czy masażysta, poprzez techniki jakie stosuje przyczynia się do polepszenia kondycji naszego organizmu. Wpływa na nasze tkanki- łączną, chrzęstną, kostną czy mięśniową.Uelastycznia je, poprawia krążenie, obniża napięcia i odżywia. Jeśli chodzi o układ nerwowy to działając bezpośrednio na zakończeniach nerwowych w tkankach stymuluje przewodnictwo nerwowe. Poprzez polepszenie ukrwienia i utlenowania zapewniamy prawidłowe procesy metaboliczne we wszystkich częściach układu nerwowego.
 7. Profilaktyka to fundamentalny punkt w walce z dolegliwościami bólowymi. Jak powszechnie wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Także zachęcamy Was do codziennej prawidłowo wykonywanej aktywności fizycznej, spożywania zdrowych produktów, w miarę możliwości redukcji stresu, jeszcze zanim ból stanie się naszym nieodłącznym przyjacielem. Jeśli na co dzień będziemy dbać o nasz organizm we wszystkich aspektach to ból nie będzie naszym problemem.

Jeśli szukasz sposobu na zwalczenie bólu, umów się do nas. Pomożemy znaleźć najlepszy dla Ciebie sposób na walkę z dolegliwościami bólowymi.

7 skutecznych sposobów na ból

Odbierz dostęp do Strefy Niskich Cen

 • Całkowicie  bezpłatny dojazd do domu pacjenta - Na terenie Wrocławia i okolic do 15 km - DOJAZD GRATIS ✅
 • Idealny na prezent SPERSONALIZOWANY VOUCHER ? Możliwość wykorzystania dla siebie lub dla bliskiej osoby!
 • Najniższe Ceny dla pacjentów Masajki ? dostępne w BEZPIECZNYCH ZAKUPACH ONLINE, przez DOTPAY
 • Pełnowartościowy masaż, trwający 90 MINUT - 1,5 GODZINY ? Ponieważ wiemy, że tyle czasu potrzeba na pełne odprężenie i efektywny masaż
 • Ważność aż 6 MIESIĘCY ?  tak dużo czasu masz na wykorzystanie Vouchera na masaż 

Wypełnij, aby bezpłatnie otrzymać dostęp do
najniższych cen

odbierz darmowy ebook

  Subscribe to the updates!