Kinesiotaping w ciąży
Kinesiology taping już od jakiegoś czasu, stał się bardzo popularną metodą wspomagającą kompleksową rehabilitację. Metoda została opracowana przez dr Kenzo Kase, który pochodzi z Japonii. Zaletą jest to, że plastry do kinesiotapingu wykazują cechy podobne do ludzkiej skóry, nie przeszkadzają nam więc w codziennych czynnościach. Ponadto bawełniana taśma po naklejeniu i zadziałaniu ciepła staje się wodoodporna. Kinesiotaping w ciąży ma na celu między innymi:
- poprawienie krążenia
- likwidację zastojów i obrzęków limfatycznych
- zmniejszenie dolegliwości bólowych i nienaturalnych odczuć skórnych
- normalizację napięcia mięśni brzucha i mięśni skośnych zewnętrznych
- poprawę funkcji stawów
- umożliwienie wykonywania ruchów w pełnych zakresach
- usprawnienie pracy mięśnia prostego brzucha
- rozbicie środka ciężkości
Przyklejone plastry działają przez cały czas dopóki mamy je na skórze. Jest to więc pomoc przez 24 godziny na dobę. Utrzymują się od 3 do 5 dni.
Kinesiotaping sprawdził się w działaniach przeciwbólowych. Używany jest jako środek znieczulający ból po operacjach i zabiegach. Skuteczne działanie plastrów wymyślonych przez dr Kenzo Kase niejednokrotnie oddala konieczność stosowania środków farmakologicznych przeciwbólowych. Z metody tej korzystają sportowcy, którzy wymagają fizjoterapii po zabiegach. Stosowanie kinesiotapingu umożliwia szybszy powrót do formy po kontuzji, dla zawodowych i amatorskich sportowców.
Kinesiotaping w ciąży. WAŻNE
- Plastry do kinesiology tapingu są całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży.
- Jeśli jednak po aplikacji czujecie swędzenie lub pieczenie, zdejmijcie plastry i przemyjcie podrażnioną okolicę.
- W aplikacji kolor nie ma znaczenia, jeśli chodzi o efekt czy działanie. Jeśli jest taka możliwość, możecie wybrać ten, który najbardziej Wam się podoba i w którym będziecie czuć się komfortowo.
W ciąży głównie w późniejszym etapie zaczynają dotykać nas dolegliwości bólowe kręgosłupa lędźwiowego, stawów krzyżowo biodrowych, nóg oraz może wystapić ich opuchlizna. Takie dolegliwości mogą być spowodowane zarówno wcześniejszymi problemami z kręgosłupem, ale również mogą powstać z powodu rezygnacji z aktywności fizycznej w czasie ciąży. Mogą się także pojawić w związku z dodatkowymi kilogramami, w tym przypadku z kilogramami szczęścia. Z racji tego, że większość leków podczas ciąży nie jest dostępna, musimy radzić sobie innymi sposobami. Na szczęście z pomocą przychodzą na plastry do kinesiology tapingu. Dzięki aplikacji plastrów na brzuch oraz okolicę lędźwiową możemy wspomóc prawidłowe działanie mięśni. Nasza postawa się poprawia, a dzięki temu przestają boleć nas plecy. Znacznie ułatwia to komfort poruszania się w czasie ciąży, nawet tej bardzo zaawansowanej. Kinesiotaping sprawdzi się również po porodzie, do pracy z blizną po cesarskim cięciu. Cięcie cesarskie każda kobieta znosi inaczej. Bywają sytuacje, że dolegliwości bólowe i skrępowanie nie ustają nawet po kilku miesiącach od porodu. Warto więc udać się do fizjoterapeuty już na etapie popołogowym. Nawet jeśli występują u nas przeciwwskazania do terapii czy masażu, możliwe będzie przyklejenie samych plastrów i odciążenie choć trochę naszych pleców oraz zlikwidowanie bólu. Kiedy jak nie przy małym dziecku potrzebna jest mamie pełna sprawność i ruchliwość. Zadbaj o siebie, potrzebne jest to zarówno Tobie, jak i dziecku.
Odbierz dostęp do Strefy Niskich Cen
Wypełnij, aby bezpłatnie otrzymać dostęp do
najniższych cen