Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fizjoterapia w ciąży – pomocna w dolegliwościach bólowych.

Fizjoterapia w ciąży i po porodzie

Fizjoterapia pomocna w dolegliwościach bólowych podczas ciąży

W czasie ciąży ciało kobiety zmienia się nie do poznania. Podczas 9 miesięcy kiedy kobieta nosi dziecko pod swoim sercem jej ciało zaczyna inaczej funkcjonować. Na ból skarży się praktycznie każda kobieta będąca w ciąży. Jest to normalne ale nie można przyjmować tego jako normę. Musicie wiedzieć i zrozumieć, że ból nie musi Wam towarzyszyć przez 9 miesięcy i możecie normalnie funkcjonować.

fizjoterapia-w-ciazy

Wystarczy skonsultować swoje dolegliwości bólowe z fizjoterapeutą. Dowiedzieć się co Wam dolega i jak możecie sobie pomóc. Bardzo często wystarczy kilka wizyt u fizjoterapeuty, żeby poradzić sobie z Waszym problemem.

 1. Odpowiednie ćwiczenia dobrane indywidualne do osoby. Ważne jest, że jeżeli boli Was kręgosłup nie powinnyście korzystać z uniwersalnych dostępnych w internecie ćwiczeń. Profesjonalnie dobrane ćwiczenia znacznie poprawią Twoją kondycję fizyczną i zmniejszą ból. Przyczyniają się także do poprawy funkcjonowania układu oddechowego, krwionośnego oraz poprawiają tolerancje na wysiłek fizyczny co bardzo przyda się w późniejszym etapie ciąży, podczas porodu i zaraz po nim. Dobra kondycja fizyczna to klucz do sukcesu.
 2. Nauka prawidłowego siedzenia i chodzenia oraz postawy ciała. Podczas stania i chodzenia ciężar ciała powinien być rozłożony na obie stopy równomiernie. Należy jednak unikać długotrwałego stania, siedzenia i starać się często zmieniać pozycję.
 3. Masaż. Już od jakiegoś czasu lekarze coraz chętniej proponują masaże jako formę walki z dolegliwościami bólowymi oraz obrzękami. Masować można plecy nogi oraz ręce. Unikamy natomiast masowania brzucha
 4. Terapia indywidualna. Jeśli borykasz się z cięższymi dolegliwościami bólowymi warto umówić się na terapię indywidualną. Dowiecie się co może być przyczyną waszych dolegliwości i zostanie Wam zaproponowana terapia celowana. Nie musicie się jej obawiać. Profesjonalny fizjoterapeuta dobrze się Wami zajmie.

Niezależnie od tego czy boli Was kręgosłup, czy macie obrzęki czy nie wiecie jak prawidłowo przyjmować pozycję podczas stania siedzenia i leżenia zgłoście się do nas lub chcecie poprawić swoją kondycję możecie zgłosić się do fizjoterapeutów.

fizjoterapia-ciaza

Odbierz dostęp do Strefy Niskich Cen

 • Całkowicie  bezpłatny dojazd do domu pacjenta - Na terenie Wrocławia i okolic do 15 km - DOJAZD GRATIS ✅
 • Idealny na prezent SPERSONALIZOWANY VOUCHER ? Możliwość wykorzystania dla siebie lub dla bliskiej osoby!
 • Najniższe Ceny dla pacjentów Masajki ? dostępne w BEZPIECZNYCH ZAKUPACH ONLINE, przez DOTPAY
 • Pełnowartościowy masaż, trwający 90 MINUT - 1,5 GODZINY ? Ponieważ wiemy, że tyle czasu potrzeba na pełne odprężenie i efektywny masaż
 • Ważność aż 6 MIESIĘCY ?  tak dużo czasu masz na wykorzystanie Vouchera na masaż 

Wypełnij, aby bezpłatnie otrzymać dostęp do
najniższych cen

odbierz darmowy ebook

  Subscribe to the updates!