Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masaż dla kobiet w ciąży. Ulga i relaks dla przyszłej mamy.

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży jest bezpieczny tylko z profesjonalistami!

Ciąża jest to okres pełen zmian w życiu oraz organizmie kobiety. Niestety bardzo często ten piękny czas przyczynia się również do występowania lub nasilenia dolegliwości bólowych na przykład kręgosłupa o czym możecie poczytać w naszym artykule dotyczącym dolegliwości bólowych kręgosłupa w ciąży. Bardzo często pojawiają się objawy bólowe i napięciowe pochodzenia mięśniowego. Dotyczą najczęściej odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ale nie tylko. Ból obejmować może również odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa ale też nogi czy ręce. Regularne wykonywanie masażu podczas ciąży może zapobiegać powstawaniu dolegliwości bólowych i łagodzić te, z którymi już przed ciążą miałyście problem.

masaz-w-ciazy

Dla tych z Was, które obawiają się masażu w ciąży zalecamy przed przyjściem na masaż konsultację z lekarzem prowadzącym aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania masażu. Będziecie pewniejsze, a co za tym idzie bardziej zrelaksowane i podatne na terapię. Ze wszystkich masaży i terapii zalecamy korzystanie po zakończeniu pierwszego trymestru ciąży.

Jak wykonujemy masaż u kobiet w ciąży?

Masaż w ciąży wykonujemy w leżeniu na boku, bądź w pozycji siedzącej z głową opartą o stół do masażu. W pozycji leżącej zalecamy położenie się na lewym boku. Taka pozycja zapobiega uciskowi na żyłę główną dolną i sprzyja lepszemu zrelaksowaniu się. Nie jest jednak powiedziane, że nie można leżeć na prawym boku, jeśli jest dla Was to bardziej wygodne. Ważne aby podczas zabiegu komunikować się z fizjoterapeutką i zgłaszać ewentualne dolegliwości. Zawsze macie prawo również do zmiany pozycji jeśli w aktualnej nie czujecie się dobrze. W pozycji leżenia na boku wykonujemy masaż pleców, rąk oraz nóg. Gdy istnieją przeciwwskazania do przyjmowania takiego ułożenia lub jest ono niekomfortowe możemy przeprowadzić masaż w pozycji siedzącej. Masaż może być relaksacyjny, wykonywany z relaksacyjną muzyką i pachnącą oliwką. Pozwala to na pełne zrelaksowanie się i odpoczynek w wygodnej pozycji. Jeśli męczą Was dolegliwości bólowe oczywiście możecie poprosić o wykonanie masażu leczniczego. Jeśli boli Was głowa, bądź szyja, zatyka w klatce piersiowej czy ból z odcinka lędźwiowego kręgosłupa promieniuje do nogi na pewno przyda Wam się masaż przeciwbólowy, a nie zwykły masaż relaksacyjny.

Nie bójcie się, jeśli udacie się do wykwalifikowanej fizjoterapeutki na pewno nie grozi Wam ani Waszemu dziecku nic złego, a znacznie może poprawić się jakość Waszego funkcjonowania w tym pięknym czasie. Nie dajcie sobie wmówić, że musi boleć i spróbujcie sobie ulżyć.

masaz-ciaza

Odbierz dostęp do Strefy Niskich Cen

  • Całkowicie  bezpłatny dojazd do domu pacjenta - Na terenie Wrocławia i okolic do 15 km - DOJAZD GRATIS ✅
  • Idealny na prezent SPERSONALIZOWANY VOUCHER ? Możliwość wykorzystania dla siebie lub dla bliskiej osoby!
  • Najniższe Ceny dla pacjentów Masajki ? dostępne w BEZPIECZNYCH ZAKUPACH ONLINE, przez DOTPAY
  • Pełnowartościowy masaż, trwający 90 MINUT - 1,5 GODZINY ? Ponieważ wiemy, że tyle czasu potrzeba na pełne odprężenie i efektywny masaż
  • Ważność aż 6 MIESIĘCY ?  tak dużo czasu masz na wykorzystanie Vouchera na masaż 

Wypełnij, aby bezpłatnie otrzymać dostęp do
najniższych cen

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!