Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

10 Faktów na temat masażu, których nie znałeś/aś!

fakty na temat masażu

10 Faktów na temat masażu, których nie znałeś/aś!

Lubimy przedstawiać Wam samą prawdę o masażu. Wieloletnie doświadczenie nauczyło Nas, że sprawy dla Nas oczywiste nie zawsze są oczywiste dla Was. Stworzyliśmy dekalog faktów na temat masażu, dzięki któremu nie tylko rozwiejesz wiele wątpliwości, ale także nauczysz się lepiej korzystać z masażu. To 10 krótkich i wyczerpujących punktów, które każdy kto interesuje się masażem i korzysta z ich dobrodziejstwa, powinien przynajmniej raz przeczytać.

10 faktów na temat masażu, profesjonalny masaż Wrocław z dojazdem do klienta, masaż relaksacyjny

1. Daj się dotknąć!

Dotyk jest niezastąpionym zmysłem naszego ciała. Potrzeba masażu jest związana z naturalną potrzebą dotyku mającą odniesienie do silnej więzi rodzicielskiej tworzonej w pierwszych dniach życia. Według badań psychologicznych noworodki stymulowane masażem Shantala rozwijają się lepiej i szybciej.

2. Sen + masaż najlepszym połączeniem!

W czasie snu nasze mięśnie są najbardziej rozluźnione, co wspomaga działanie masażu, który dociera do wszystkich tkanek w organizmie. Wiadomo też, że podczas snu nasz organizm szybciej się regeneruje, co w połączeniu z masażem daje prawdziwe efekty.

3. Burczenie w brzuchu to dobry objaw?

Masaż oddziałuje na układ przywspółczulny naszego organizmu – przyspiesza działanie układu trawiennego, przemianę materii, powoduje senność i pozwala nam wypocząć. Masaż pobudza apetyt i sprawia, że masz ochotę zjeść coś dobrego, to normalne. Twój apetyt motywuje nas do działania

4. Złe samopoczucie? -„niezłe” działanie!

Po pierwszych masażach może wystąpić złe samopoczucie bóle głowy lub zwiększone dolegliwości ze strony kręgosłupa. Jest to związane z oczyszczaniem się organizmu, regeneracją, pobudzeniem bolesnych miejsc i przyspieszonymi procesami wewnętrznymi w organizmie.

5. Tylko jeden masaż = tylko jednorazowy efekt.

Po jednym masażu dolegliwości nie ustępują, bądź ustępują na krótko. Zalecana jest seria 10 masaży, po których następuje tygodniowa przerwa związana ze zjawiskiem adaptacji (habituacji) organizmu do bodźców działających na receptory czucia i dotyku w organizmie.

6. Dokucza Ci staw kolanowy lub łokciowy? Potrzebujesz masażu grzbietu!

W naszym organizmie wszystkie struktury są ze sobą połączone na zasadzie tensegracji, czyli wzajemnych oddziaływań, tak więc masaż w obrębie jednej części ciała wpływa na drugą, według określonych reguł.

7. Niesamowite, że Moje ciało potrzebuje półtorej godziny masażu!

Jeśli otrzymujesz masaż całościowy w krótszym czasie, jest to masaż niedokładny i nieefektywny, więc zastanów się nad dobrą inwestycją w Twoje zdrowie.

8. Cisza = profesjonalizm.

Profesjonalny terapeuta skupia się na wykonaniu masażu dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta, nie absorbując go ciągłą rozmową i opowiadaniem. To czas dla Ciebie na relaks i wyciszenie.

9. Czy znasz słodki sposób na odmłodzenie?

Miód poza wieloma witaminami i minerałami zawiera katecholaminę-substancję opóźniającą starzenie się komórek, a co za tym idzie masaż miodem jest masażem odmładzającym.

10. Mocniej nie znaczy lepiej!

Wiele osób uważa, że im mocniejszy masaż tym lepszy efekt. Najważniejsza jest jednak systematyczność masaży i doświadczenie masażysty – tak więc lepsza jest seria 10 masaży z siłą dostosowaną do pacjenta niż jeden masaż, po którym ból odczuwasz Ty i Twój terapeuta 😉 Pamiętaj ból nie daje gwarancji na skuteczny masaż.

 

Polecamy nasze masaże we Wrocławiu, także z dojazdem do klienta

Wystarczy, że zapiszesz się poprzez formularz, lub wyślesz maila. Jeśli wolisz zadzwoń!

Na stronie znajdziesz informację o masażach jakie uważamy za dobre, wiele przydatnych informacji oraz dużo pozytywnej energii!

Napisz do Nas

Jak poprawnie wykonać Masaż?

5 Powodów dla których warto mieć ten e-book

  • Całkowicie i Absolutnie BEZPŁATNA i niesamowicie ?SKUTECZNA WIEDZA? została zawarta w tym jednym miejscu - poradnik!
  • Dowiesz się jak masujemy! Przekażemy Ci wiedzę m.in. JAK POPRAWNIE MASOWAĆ❓  bolące miejsca! Jak zadbać o prawidłową postawę, by uniknąć bólu pleców!
  • Poradnik jest w FORMIE OBRAZKOWEJ ?, dzięki czemu każdy nawet laik odnajdzie się w temacie!
  • Dowiesz się jak stosować BEZPIECZNE METODY? masażu dla siebie i bliskich!
  • Wysyłamy TYLKO DOSTĘP DO E-BOOKA ?
    Nie dostaniesz niechcianych ofert oraz marketingowej treści.
Jak poprawnie wykonać masaż?

Wypełnij, aby bezpłatnie pobrać e-book

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!