Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masaż w sukience, czyli jak kobiety potrafią profesjonalnie masować?

dobry masażysta

Dobry masażysta czy dobra Masażystka? Kto jest lepszy?

Dobry masażysta, czy na pewno jest lepszy od kobiety – masażystki? Wiele opinii jakie istnieją w internecie oraz u osób zainteresowanych masażem są błędne. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że wydaje nam się, że masażyści są lepsi od kobiet? Jaki jest sekret dobrego masażu? Czy moja masażystka jest lepsza? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej w krótkich i wyczerpujących podpunktach.

Dobry masażysta

Dobry masażysta powinien zrobić “mocny masaż”?

Czy kobieta masuje lepiej czy gorzej niż mężczyzna? To pytanie jest bardzo ciekawe i dość często zdarza nam się je od Was usłyszeć, tak więc już rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Pozwól, że na początek odwołam się do 10 faktów na temat masażu, gdzie pisaliśmy o tym, że mocny masaż wcale nie musi oznaczać, że będzie on miał lepszy efekt. Liczy się tutaj przede wszystkim systematyczność i precyzja wykonania oraz wiedza terapeuty o tym, mówiąc kolokwialnie, gdzie i jak ucisnąć.

Sekret dobrego masażysty

Po drugie pamiętajcie, że doświadczony i profesjonalny “dobry masażysta” albo masażystka używa siły swoich mięśni tylko w niewielkim stopniu. Sekret tkwi w odpowiednio dobranej technice, dostosowaniu jej do danej osoby, balansowaniu ciężarem ciała oraz jego środkiem ciężkości, a także wyprowadzaniu całej siły użytej do wykonania masażu z nóg i dolnej części ciała, a nie tylko i wyłącznie przy pomocą rąk.

Dobry masażysta Wrocław

Udało nam się obalić mit o dobrym masażyście

Dobra masażystka, czy dobry masażysta to przede wszystkim osoba doświadczona i nastawiona na potrzeby pacjenta. Chcemy wprost powiedzieć, że ze stereotypami trzeba być ostrożnym. Bo jak widać, profesjonalizm i doświadczenie, plus odpowiednia technika… To wszystko w połączeniu sprawia, że nawet drobno zbudowana kobieta jest w stanie wykonać efektywny masaż, który dotrze do tkanek głębiej położonych i wywoła zamierzony efekt, a co więcej może się zdarzyć, że wykona go lepiej niż dobrze zbudowany i umięśniony mężczyzna. Samą siłą można zrobić drugiej osobie krzywdę, natomiast efekt końcowy masażu nie zależy ani od niej ani tym bardziej od płci czy wieku terapeuty. A jakie Wy macie przemyślenia na temat masażu? Napiszcie do Nas, z chęcią odpowiemy.

Napisz do Nas

 

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!