Skip to content Skip to footer
Ocena masażu

Masaż klasyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu fizjoterapii, a także odnowy biologicznej. W zależności od formy – intensywności może być traktowany jako leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Masaż klasyczny ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Może być wykonywany jako zabieg całościowy lub częściowy.

Czym tak naprawdę jest masaż klasyczny?

Masaż klasyczny wrocław

Masaż ciała metodą klasyczną składa się z sekwencji wykonywanych po sobie odpowiednich chwytów oraz kolejności tkanek (od powierzchniowych warstw skóry do tkanek głębiej położonych), na których „pracuje” terapeuta. Wyróżnia się następujące techniki: głaskanie, rozcieranie, rolowanie, ugniatanie  wyciskanie, wibracja, wstrząsanie i oklepywanie. Dobór odpowiednich technik oraz długość ich wykonywania zależy od schorzenia pacjenta oraz celu przeprowadzania zabiegu. Masaż zazwyczaj wykonuje się dwoma rękami, a w przypadku, gdy terapeuta wykonuje go jedną ręką, druga ręka ma przez cały czas kontakt z masowanymi tkankami stabilizując je.

Co zyskujesz dzięki metodzie klasycznego masażu?

Sam masaż klasyczny działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, poprawia wygląd skóry, która jest lepiej dotleniona i ukrwiona, regeneruje mięśnie, zwiększa elastyczność i sprężystość stawów i aparatu więzadłowego, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Już jeden, poprawnie wykonany zabieg polepsza samopoczucie, odczuwamy mniejsze napięcie w okolicach grzbietu, karku. Napisz do Nas teraz i zamów masaż całego ciała we Wrocławiu.

Masaż klasyczny

Jaka powinna być częstotliwość wykonywania masażu klasycznego?

Masaż klasyczny częściowy wykonuje się codziennie lub co drugi dzień, natomiast całościowy w związku z dużym obciążeniem organizmu powinien być stosowany 2-3 razy w tygodniu. Zazwyczaj wykonuje się serię 10-20 zabiegów, po których następuje 1-2 tygodnie przerwy, efekty widoczne są w niektórych jednostkach chorobowych już po kilku pierwszych masażach. Przyjedziemy do Ciebie. Oferujemy dojazd do klienta na terenie Wrocławia. Śmiało zostaw telefon lub zadzwoń teraz.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!