Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Masażysta, psycholog, terapeuta czy …?

masażysta

Masażysta to terapeuta – zarówno w kontekście ciała jak i ducha

Masażysta potrafi wejść w skórę pacjenta. Jak to się dzieje, że nasi klienci maja do Nas największe zaufanie, a większość z nich po jednym masażu nie tylko wraca ponownie ale zostaje u Nas na stałe?

Masażysta

Wiele lat pracy z Wami – z pacjentami, ale również próbowanie na własnej skórze masaży w różnorodnych gabinetach przywodzi na myśl bardzo ważny wniosek. Dobry masażysta to terapeuta – zarówno w kontekście ciała jak i ducha.

Masażysta z holistycznym podejściem do pacjenta

Dobry masażysta to również osoba, mająca psychologiczne oraz holistycznie podejście do pacjenta. I nie mówimy o tym po to, aby zacząć nazywać siebie psychologami czy psychoterapeutami, narażając się na niepochlebne opinie specjalistów w dziedzinie psychologii. Mówimy o bardzo ważnym aspekcie jakim jest zwrócenie uwagi na potrzebę pacjenta – potrzebę drugiego człowieka.

Jak się często zdarza, osoba, z którą spotykamy się na sesji masażu przychodzi do Nas z całym bagażem wewnętrznych uczuć, przeżyć, które nieuzewnętrznione powodują rożnego rodzaju napięcia w organizmie. Są to bóle mięśni, bóle kręgosłupa, głowy, bądź czasami bóle pochodzenia nerwowego. Tutaj trzeba podkreślić że my, jako masażyści i fizjoterapeuci, pracujemy z efektem końcowym tego wszystkiego co dzieje się w życiu zewnętrznym i wewnętrznym pacjenta, a co oddziałuje na ciało. Dlatego bardzo istotnym elementem spotkania z pacjentami jest dla nas rozmowa, obserwacja, a także czas w jakim stopniowo zachodzą zmiany w organizmie.

Relacja masażysta a pacjent

Bierzemy pod uwagę to wszystko o czym nam mówicie i z czym przychodzicie. To dlatego tak satysfakcjonujący w naszej pracy jest moment, kiedy po serii kilku masaży pacjent otwiera się do Nas. Zaczyna mówić o swoich problemach, o tym co mu doskwiera, a co ma związek ze stresem i z napięciami w jego organizmie. Ten moment mówi nam o zaufaniu, które udało nam się zbudować poprzez godziny cierpliwej sumiennej, świadomej i uważnej pracy z ciałem drugiego człowieka. Dajemy mu przestrzeń żeby mógł się otworzyć i uzewnętrznić negatywne emocje.

To właśnie dlatego nie narzucamy się pacjentom od pierwszego masażu z rozmową, nie zarzucamy go ogromem informacji. Dajemy mu swobodę – jeśli ktoś ma ochotę z nami rozmawiać, czymś się podzielić słuchamy jego głosu. Jeśli nie ma na to ochoty i chce przeżyć masaż w skupieniu i spokoju – wsłuchujemy się w jego ciało i czekamy co będzie dalej.

To bardzo ważna cecha masażysty – umiejętność słuchania, ale nie tylko dosłownie. To niezwykle motywujące, gdy osoba całkowicie zamknięta, wręcz sceptycznie nastawiona do masażu oraz jego działania pokazuje dzięki masażom drugie oblicze – zagubionej ale bardzo serdecznej osoby. Dlatego wierzymy w każdego sceptyka, z którym się spotykamy i nikogo nie oceniamy z góry – bo jeśli zamówił masaż to jest już pierwszy krok, bądź też często cicha prośba o pomoc zarówno dla ciała jak i duszy.

Masażysta, a pacjent

Każdy pacjent jest inny

Na co dzień spotykamy się z wieloma przypadkami, chorobami i problemami. Wiemy, że często nie musimy działać w kierunku fizjoterapeutycznym. Często ważniejsza jest sama obecność drugiej osoby, dotyk i rozmowa. Stąd też nie chcemy zamykać masażu w pewnych schematach, zasadach – dla każdego jednakowo.

Zasady to tylko pewne ramy w które możemy włożyć własne podejście pracę, zaangażowanie, empatię, a to wszystko buduje nam obraz efektywnej terapii – opartej nie tylko na technikach masażu i teorii – obraz wychodzący poza ramy.

Masażysta pomaga

Z doświadczenia wiemy, że czasami pomaga tylko masaż

Mamy przypadki, w których pacjentom przez lata nie pomagają żadne leki, terapie i choć chodzą od lekarza do lekarza, a wyniki są poprawne, dolegliwości nie ustępują. Pomaga dopiero masaż u nas. Dlaczego? Dlatego, że warto wejść w skórę pacjenta, warto poznać jego historię, postarać się o indywidualne podejście, po prostu warto pomagać, tak naprawdę.

Chcemy żebyście wiedzieli co jest ważne dla nas w naszej pracy, dlatego kiedy szukacie masażysty zastanówcie się również co jest prawdziwie ważne dla Was i waszego ciała, co tak naprawdę oznacza „dobry masażysta”?

Napisz do Nas

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!