Skip to content Skip to footer
5/5 - (14 głosów)

Masaż tkanek głębokich to jeden z najefektywniejszych masaży leczniczych. Przede wszystkim masaż ten jest leczniczy i ma na celu zniwelowanie dolegliwości bólowych z jakimi pojawiacie się w naszym gabinecie. Dlatego zanim przystąpimy do masażu tkanek głębokich zawsze przeprowadzamy z Wami szczegółowy wywiad i badamy Wasze ciało pod kątem dolegliwości, z którymi do nas trafiliście. Paradoksalnie masaż głęboki nie polega na używaniu głębokich i mocnych technik. Masaż na celu przywrócenie homeostazy tkanek poprzez świadomą pracę terapeuty i bazuje na powolnych ruchach w celu rozluźnienia i rozciągnięcia tkanek w układzie mięśniowo- szkieletowym. 

Ważnym elementem są tutaj umiejętności palpacyjne masażysty, który jest w stanie znaleźć miejsce objęte dysfunkcją i powoli nad nim pracować przy pomocy mechaniki swojego ciała i dostosowywania ruchów do przesuwalności tkanek i preferencji pacjenta. Terapeuta pracuje w sposób łagodny i bezpieczny dla pacjenta, a także ergonomiczny dla niego samego. Poprzez masaż głęboki oddziałujemy na tkanki położone głębiej, ale nie używając docisku. Masaż głęboki to praca z powięzią, nie tylko dłońmi, ale również przedramionami, czy łokciami. Jednym z elementów masażu tkanek głębokich jest też terapia punktów spustowych. Masaż wykonywany jest tak, aby był jak najmniej bolesny i dostosowany do pacjenta. Dlatego bardzo ważna jest tutaj współpraca klient-masażysta. Pracujemy delikatnie na tkankach powierzchownych, często bez środków poślizgowego w postaci oliwki, żeby jak najlepiej czuć Wasze ciało. Masaż tkanek głębokich jest coraz częściej wybieraną metodą pracy z ciałem. Nie jest to masaż skupiający się jedynie na miejscu bólowym. Istotne w terapii masażem tkanek głębokich jest  podejście holistyczne. Co zyskuje pacjent? Głęboki efekt poprzez przyjemny rozluźniający masaż oraz poprawę funkcji narządu ruchu, poprzez relaksację mięśni, stawów, rozgrzanie tkanek i poprawę ukrwienia. 

Jeśli borykacie się ze schorzeniami narządu ruchu, występują u Was restrykcje tkankowe, czujecie, że Wasze ciało jest przeciążone, odczuwacie ból, stary uraz nie daje o sobie zapomnieć – ten masaż jest dla Was.

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!