Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ból pleców

ból pleców

Ból pleców, jak sobie pomóc z bólem?

Ból pleców jest na tyle powszechną dolegliwością, że cierpi na nią co drugi Polak. Najczęściej powodują go złe nawyki oraz siedzący tryb życia (długotrwały brak aktywności fizycznej).

Ból pleców

Ogromna ilość przyczyn występującego bólu niestety utrudnia szybkie i prawidłowe zdiagnozowanie. Pierwszym i najczęściej przynoszącym ukojenie sposobem na ból pleców jest masaż kręgosłupa, który pozwala choć na chwilę zapomnieć o doskwierającym bólu. Oprócz pracy siedzącej, która jest jedną z głównych przyczyn bólu kręgosłupa, w przypadku kobiet należy również doliczyć noszenie wysokich szpilek. Niestety ten typ obuwia zwiększa ryzyko bólu pleców. Niestety często nie czujemy bólu pleców w początkowej fazie. Z reguły do rozpoznania bólu dochodzi dopiero wtedy, gdy zaczynamy odczuwać jego nasilenie.

Przyczyny bólu pleców

Przebywanie zbyt długo w pozycji stojącej lub siedzącej, głównie w pracy, do tego jazda samochodem oraz korzystanie z windy sprawia, że przybywa Nam nadprogramowych kilogramów. Do tego dochodzą złe nawyki z dzieciństwa chcąc nie chcąc sami doprowadzamy do pogorszenia się stanu naszego kręgosłupa. Pogorszenie się elastyczności, osłabienie mięśni pleców oraz ich nadmierne napięcie prowadzi do przeróżnych dolegliwości bólowych. Sposobem na ich wyeliminowanie jest zmiana nawyków. Regularna gimnastyka, pływanie, a także częste zmiany pozycji mogą być zbawienne dla stanu naszego kręgosłupa i zmniejszyć ból pleców. Przede wszystkim warto skorzystać z serii dobrych masaży, a także z profesjonalnej rehabilitacji, które wpływają bardzo rozluźniająco na mięśnie kręgosłupa.

Ból pleców i karku

Ból pleców może przyjmować różne postaci. Może być przewlekły, uciążliwy, ostry, nagły, promieniujący, rozlewający się czy miejscowy. Ból pleców może mieć różny przebieg, ale najczęściej kryją się za nim problemy z kręgosłupem. Zazwyczaj dotyczy on konkretnego miejsca, które w całym, stresującym życiu zostało najbardziej zaniedbane. Pierwotnie uaktywnia się sporadycznie, w przypadku wykonania jakiegoś nagłego ruchu. Jest to symptom ostrzegawczy, że dzieje się coś niedobrego. Pod żadnym pozorem nie możemy go bagatelizować, ponieważ będzie to miało negatywne skutki w przyszłości. Niestety również w przypadku kręgosłupa czas wpływa na naszą niekorzyść, bowiem kręgosłup zużywa się z wiekiem.

Ból pleców i kręgosłupa

Bez wątpienia, ból kręgosłupa to tego rodzaju schorzenie w którym masaż jest nieodłącznym elementem procesu leczenia. W szczególności narażone na ból pleców są osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej. Praca w biurze to nie jedyny powód problemów z bólem pleców, często spotykamy się z sytuacją w której rodzice noszący swoje pociechy mocno nadwyrężają kręgosłup. Nie tylko rodzice są narażeni, ale także dzieci które dźwigają przeciążone tornistry. Jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę że aby wybrać się na relaksujący masaż nie musimy czekać aż zaczniemy odczuwać doskwierający ból pleców. Masaż to rehabilitacja ale również czas relaksu i odprężenia.

Podsumowując, nie ważne czy cierpimy na ból pleców, czy prowadzimy siedzący tryb życia czy przyczyna potencjalnych problemów z kręgosłupem leży gdzieś indziej, każdy z nas zasługuje na relaks. Profesjonalnie wykonany masaż to rozluźnienie mięśni, odprężenie i świetna odskocznia od stresów na które jesteśmy narażeni każdego dnia.

Ból pleców i kręgosłupa

Napisz do Nas

odbierz darmowy ebook

    Subscribe to the updates!